facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Listopad 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Koncert uczestników XIII Warsztatów Wokalnych PDF Drukuj Email

Przez cztery dni dziewiętnastka warsztatowiczów szkoliła głosy pod czujnym okiem (i uchem!) Haliny Bednarek oraz szlifowała interpretację wybranych przez siebie utworów korzystając z rad i doświadczenia Renaty Przemyk. Obie panie  przy fortepianach wspomagali wymiennie akompaniatorzy: Piotr Rachoń oraz Krzysztof Słupianek. Efekt tej wspólnej pracy zobaczyliśmy podczas sobotniego koncertu (6 luty 2010 r. godz. 18.00) na scenie Ośrodka Działań Twórczych Światowid .

Wszyscy uczestnicy XIII Artystycznych Warsztatów Wokalnych to osoby stale rozwijające swoje umiejętności śpiewu czy to w ramach zajęć w szkołach muzycznych lub w ośrodkach kultury, jak i  podczas kursów, warsztatów, a nawet lekcji prywatnych. Wielu z nich już  ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia uzyskane  na festiwalach, przeglądach  i konkursach. Praca z Renatą Przemyk była dla nich kolejną okazją do nauczenia się czegoś nowego.

- To jak ciężko młodzież pracowała, jak dużo zrobiła i jak zaśpiewa, myślę że zrobi na państwu wrażenie, sama jestem pod wielkim wrażeniem efektu ich pracy – powiedziała Renata Przemyk otwierając koncert wieńczący warsztaty. – Wykonawcy różnią się od siebie wiekiem, są duzi i mali, chudzi i grubi,  ale to co ich na pewno łączy to ogromne pokłady wrażliwości, talent i emocje, które tylko czasem będzie widać już na pierwszy rzut oka. Najważniejsze jednak jest to, że oni wszyscy wychodząc na scenę po prostu zamieniają się w piosenkę.

Koncert zaczął się w bardzo ulotnym nastroju, a zapewniła go Joanna Mulik utworem „Dmuchawce, latawce, wiatr”,

ale już za chwilę atmosferę podgrzała energetycznie wykonana piosenka „Moknie w deszczu diabeł” w interpretacji Barbary Piotrowskiej.

Tuż po niej z towarzyszeniem „chóru Światowidowej sławy”  Agnieszka Przybylska przekonywała publiczność, że niebo to miejsce do wynajęcia („Niebo do wynajęcia”).


W nostalgiczną atmosferę małego miasteczka udanie przeniosła nas Joanna Potkowska słynnym (bo z repertuaru Ewy Demaryczyk) utworem „Tomaszów”,

a sentymentalne „Czasy Ordonki” (i innych kobiet prawdziwie niebanalnych) z wdziękiem oraz dużą wokalną klasą wspominała Dorota Zygadło.Wyzwanie, by zmierzyć się z repertuarem Renaty Przemyk, podjęła Adrianna Niewolańska - „Rekwijem” w jej wykonaniu z towarzyszeniem Piotra Rachonia za fortepianem było na pewno  jednym z najmocniejszych punktów koncertu, o czym świadczyła istna burza braw.

 
Zaraz potem usłyszeliśmy dwie piosenki, które sprawy uczuć pomiędzy zakochanymi potraktowały diametralnie odmiennie - Aneta Szelerska  z towarzyszeniem „chóru Światowidowej sławy” sugerowała, że to raczej „Dwa światy” niezbyt do siebie przystające,

a Dominik Wielgosz (w duecie z Renatą Przemyk) postawił na bycie „Zawsze tam gdzie ty”!

-  Emocje mogą być przedstawione w bardzo różny sposób – powiedziała Renata Przemyk zapowiadając kolejną wokalistkę. - Czasami są tak delikatne, tak blisko nas, że z zamkniętymi oczami, po cichu, prowadzone czystym subtelnym dźwiękiem wychodzą najlepiej.

I dokładnie takie było właśnie „Miasteczko Bełz” w wykonaniu gimnazjalistki – Oli Gierok.

Natomiast skrajnie przeciwne emocje obudził na pewno kolejny punkt koncertu i wielki przebój Budki Suflera za razem „Jest taki samotny dom”. Świetnie sprostała trudnemu zadaniu jego wykonawczyni - Dominika Solska, a znany refren „a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój” razem z nią i pozostałymi artystami na scenie klaszcząc śpiewała także niejedna osoba na widowni.Lekkość, radość i energia  rodem z klaunady zagościła w Światowidzie podczas trwania piosenki „Cyrk”, którą do zaprezentowania swoich talentów wokalnych  wybrała Julia Szewczyk.

Zaraz potem o bardziej refleksyjny nastrój na scenie zadbała Aleksandra Krzyżańska, śpiewając szlagier Violetty Villas „Mechaniczna lalka”, natomiast bluesowy klimat lat 80-tych

przypomniała utworem „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” Aleksandra Skonieczna.


- Kiedy o czymś śpiewa to tym się staje – tak Renata Przemyk zapowiedziała występ Ewy Staroń, która „Pocałunkami” (tekst Maria Jasnorzewska Pawlikowska) potrafiła przywołać cały wachlarz miłosnych dramatów i ów niepowtarzalny „charme” .

Miłosny temat choć w zupełnie innym charakterze kontynuowała utworem „Brzydcy” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej Aleksandra Zawłocka.

Dwie kolejne wokalistki wysoko ustawiły sobie poprzeczkę, wybierając na koncert piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej, które stały się wielkimi przebojami Maryli Rodowicz, ale zarówno Kinga Kulicka („Wariatka tańczy”)

jak i Małgorzata Roztoczyńska („Małgośka”) sprostały zadaniu wprost śpiewająco!

Brawurowo zabrzmiała w interpretacji Anny Mandziary i z fenomenalnym Krzysztofem Słupiankiem przy fortepianie „Karuzela z madonnami”,

a  „Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Bartosza Zaidlera (którego fryzura także przywodziła na myśl obraz Czesława Niemena w jego młodzieńczych latach) i towarzyszeniem wszystkich młodych artystów pozostawił publiczność z nadzieją w sercach, „że ludzi dobrej woli jest więcej”…


W finale nie wystąpiła ze swoim mini recitalem  (jak też publiczność miała wielką nadzieję) sama Renata Przemyk, poprzestając tego wieczoru na roli „opoki dodającej otuchy na scenie” jak również prowadzącej koncert, ale to piosenkę „Babę zesłał Bóg” z jej repertuaru młodzież wybrała i wspólnie zaśpiewała jako „prezent-laurkę”, by okazać uznanie i podziękować za pięć dni pracy, rozmów, inspiracji – po prostu spędzonych razem.

 


XIII Artystyczne Warsztaty Wokalne z udziałem Renaty Przemyk 2-6 lutego 2010 r.
Warsztaty prowadzili: Renata Przemyk, Halina Bednarek, Piotr Rachoń, Krzysztof Słupianek.

Koncert wieńczący XIII Artystyczne Warsztaty Wokalne 6 lutego 2010 r. godz. 18.00 z udziałem wszystkich uczestników (w rolach solistów bądź „chóru światowidowej sławy”); prowadzenie koncertu (oraz instrumenty perkusyjne i chórki)  Renata Przemyk; akompaniatorzy: Piotr Rachoń, Krzysztof Słupianek

 

Zdjęcia z koncertu finałowego

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły