Karate tradycyjne Drukuj

 

 

adresat oferty: dzieci w wieku 7+
wtorki godz.14:00
grupa początkująca (klasy 1-2)

poniedziałki godz.15:00
piątki godz.14:00
grupa średnio zaawansowana (klasy 3-6)

zajęcia prowadzi Donośląska Akademia Karate

 

 

Karate tradycyjne to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała  niż siły samych mięśni rąk i nóg. W karate nie można oddzielić od siebie sfery fizycznej i psychicznej - obie łączą się harmonijnie ze sobą. Ćwiczący uzyskuje wiarę w siebie, opanowanie i jasny osąd sytuacji, dzięki czemu ciało reaguje zawsze w należyty sposób.

Jeśli korzystamy z technik, jakie daje nam karate tradycyjne, waga i wzrost przeciwnika przestaje mieć znaczenie. Karate zatem może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej. W zastosowaniach praktycznych liczy się strategia i szyb¬kość reakcji w połączeniu z mocnym duchem walki. Nauczysz się wyczuć przeciwnika tak, by w efekcie nad nim zapanować. Zamiast przeciwstawiać się jego sile, wykorzystasz jego słabe punkty.

Uprawianie karate sprawia, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne. Uprawianie karate wpływa wszechstronnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność krążenia.

Wszystkim ćwiczącym zapewniamy:

  • wykwalifikowaną kadrę instruktorską
  • udział w seminariach, obozach letnich i zimowych prowadzonych przez największych mistrzów karate na świecie
  • możliwość podwyższania swoich umiejętności w karate i zdawania egzaminów na stopnie uczniowskie i mistrzowskie
  • udział w zawodach karate tradycyjnego
  • uzyskanie licencji na uprawianie karate tradycyjnego w ramach PZKT.

 

zajęcia prowadzi Dolnośląska Akademia Karate

szczegóły: Dolnośląska Akademia Karate