Pracownia Ceramiczna Stefanii Pietrasiak Drukuj


zajęcia: dzieci,  młodzież, dorośli 
terminy realizacji:
wtorek: 14.00 - 20.00
środa: 17.00 - 20.00

opłata: obowiązują karnety
70 zł/4 godziny; 110 zł/8 godzin;  
130 zł/ 12 godzin;
jednorazowo: 25 zł


By korzystać z pracowni ceramicznej niezbędne jest wykupienie miesięcznego karnetu godzinowego (ceny poniżej). Każda rozpoczęta godzina w pracowni będzie z niego skreślana. Karnet należy zakupić w sekretariacie Ośrodka. W przypadku płatności przelewem karnet wydawany jest po okazaniu potwierdzenia wpłaty. Karnet ważny jest 2 miesiące (w miesiącu zakupu i następnym).

Zajęcia z ceramiki rozwijają zmysł dotyku i orientacji przestrzennej. Uczestnicy mają okazję ćwiczyć zdolności manualne oraz poznają cały proces tworzenia z gliny w różnych technikach ceramicznych – od ręcznego lepienia poprzez pracę na kole garncarskim po szkliwienie i wypalanie w piecu gotowych wyrobów. Instruktorka prowadzi swoje warsztaty pod hasłem Ceramicznych Opowieści, bo stara się swoich uczniów nakłaniać do eksperymentowania w glinie i tworzenia prac nacechowanych indywidualnością interpretacji. Na każdym etapie uczestnicy mogą liczyć na jej pomoc w znajdywaniu własnego środka artystycznego wyrazu.

prowadząca: Magdalena Stefania Pietrasiak

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w przestrzeni miejskiej. Tworzy także ilustracje oraz grafikę użytkową.