facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Studio Musicalowe Światowid PDF Drukuj Email


zajęcia dla uczestników
w wieku 8-16 lat 
terminy realizacji: sobota
prowadzący:
Marta Brendel
Bartłomiej Kamiński
Elżbieta Sokołowska
opłaty: 8 rat po 275 zł

 

Studio Musicalowe Światowid to miejsce, w którym dzieci i młodzież mają okazję przeżyć swoją wielką artystyczną przygodę, nabyć doświadczenia w pracy zespołowej podczas bycia na scenie oraz nawiązać nowe przyjaźnie. Zajęcia musicalowe nie tylko rozwijają talenty wokalno-taneczne uczestników, ale w atmosferze teatralnej zabawy uczą współpracy, pokonywania tremy, inspirują twórczo i dodają wiary we własne umiejętności. Ich efektem jest wspólne przedsięwzięcie – przygotowywany w trybie rocznej pracy spektakl. Tegoroczna praca dzieci wzbogacona zostanie o zajęcia plastyczne Hanny Zawadzkiej-Woźniak, podczas których stworzone zostaną kostiumy i elementy scenografii do spektaklu.

W sezonie 2016/17 zapraszamy do udziału w musicalu JAK TO BĘDZIE?, którego scenariusz napisał Bartłomiej Kamiński, a muzykę Elżbieta Sokołowska. Zajęcia trwają od października 2016 do czerwca 2017 (premiera) z częstotliwością 1x w tygodniu. - szczegóły realizacyjne wkrótce!

"JAK TO BĘDZIE?" to sztuka, której akcja dzięki specjalnemu wehikułowi czasu przeniesie nas z teraźniejszości do Włoch epoki Renesansu, Nowego Jorku burzliwych lat 40. i cybernetycznej przyszłości. Marysia, Hanka, Klara, Iwona i Ilona – szkolne koleżanki wplątały się w niezwykłą aferę, której sprawcą był pośpiech i… zignorowanie instrukcji, a powodem… ciekawość, chęć sprawdzenia, jak będzie wyglądał wymarzony chłopak Marysi. Zabawne dialogi i teksty piosenek oraz wielka przygoda - ale jak to będzie? Będzie finał z happy endem!

Spotkanie organizacyjne z dotychczasowymi uczestnikami, którzy chcą kontynuować projekt oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi zajęciami musicalowymi (w wieku 8-16 lat) odbędzie się 1 października (sobota) o godz. 10.00. W zespole mamy 30 miejsc - jeśli chętnych okaże się więcej prowadzący zorganizują mini rekrutację na podstawie predyspozycji taneczno-wokalnych kandydatów. Nie wymagamy specjalnego przygotowania!

prowadzący:

Marta Brendel

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Dyplomowany choreograf i instruktor tańca. Była tancerka Młodzieżowego Teatru Tańca. Obecnie tancerz kontraktowy Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Założycielka zespołu tańca współczesnego "Osobowość Zwielokrotniona". Od 10 lat związana z Operetką Dolnośląską. Współpracuje z wieloma szkołami tańca, gdzie szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie techniki tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego. Posiada wieloletnie doświadczenie taneczne i pedagogiczne.

Bartłomiej Kamiński

Socjolog, reżyser dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych; scenarzysta; autor publikacji naukowych z dziedziny animacji społeczno – kulturalnej oraz edukacji nieformalnej.  Współpracuje z Niepublicznym Zespołem edukacyjnym „Alis” , Fundacją Oświatową „Ekola”, Społecznymi Szkołami „Optimum” we Wrocławiu. Realizator i koordynator projektów społecznych i kulturalnych. Juror w ogólnopolskich konkursach teatralnych zespołów amatorskich.

Elżbieta Sokołowska

Kompozytorka muzyki teatralnej, instrumentalistka, wokalistka. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów muzycznych m.in. z zakresu kameralistyki, wykonawstwa muzyki dawnej (skrzypce, altówka) oraz improwizacji jazzowej (wokalistyka). Wielokrotnie koncertowała w Polsce i w Europie, współtworząc projekty kameralne i orkiestrowe, oscylujące wokół jazzu, folku, muzyki dawnej oraz współczesnej. Od wielu lat prowadzi warsztaty i pisze muzykę dla dzieci małych, większych i całkiem dużych. Współpracuje m.in. z Teatrem Lalek Pleciuga, Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka oraz Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu.

Hanna Zawadzka-Woźniak

Absolwentka krakowskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz ze specjalizacją z reklamy i wystawiennictwa). W dorobku zawodowym ma prace reklamowe (projekty plakatów, afiszów, plansz) związane z dystrybucją filmów, przedstawieniami teatralnymi oraz z organizacją imprez targowych. Brała też udział w wielu plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również dla osób niepełnosprawnych. Współpracuje z teatralnymi grupami dziecięco-młodzieżowymi ODT Światowid w zakresie współtworzenia teatralnych lalek i rekwizytów, jak i prac scenograficzno-kostiumograficznych.

 

Program zajęć

ZAJĘCIA WOKALNE

ćwiczenia indywidualne i zbiorowe
ćwiczenie pamięci muzycznej oraz elementy kształcenia słuchu
ćwiczenia dykcyjne i artykulacyjne, ćwiczenia rytmiczne
praca nad umiejętnym posługiwaniem się mikrofonem
interpretacja  piosenek

ZAJĘCIA TANECZNE 
elementy tańca klasycznego 
podstawy tańca współczesnego 
nowe formy ekspresji z wykorzystaniem wielu technik tanecznych

ZAJĘCIA AKTORSKIE

elementarne zadania aktorskie 
ruch sceniczny

ZAJĘCIA SCENOGRAFICZNE

projektowanie i wykonywanie elementów kostiumów i rekwizytów

sezon 2015/2016

We Are The Champions - premiera 30 maja 2016 w Teatrze Muzycznym Capitol

Są mistrzami! - relacja z premiery i galeria zdjęć ze spektaklu

 

sezon 2014/2015


Dancing Queen - premiera 8 maja 2015 r. w Teatrze Muzycznym Capitol

Dzięki za muzykę - relacja z premiery i galeria zdjęć ze spektaklu
Dancing Queen w Teatrze Muzycznym Capitol - relacja Karoliny Grabarczyk na łamach portalu Czas Dzieci

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły