facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
VII Wrocławski Festiwal Form Muzycznych już za nami! PDF Drukuj Email

Jurorzy VII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych postawili w tym roku na młodość, pasję, energię i autentyzm – po finałowych prezentacjach laureatów na scenie klubu muzycznego Strefa W-Z przyznali nagrodę Grand Prix w wysokości 3 tys. zł. bardzo młodym muzykom metalowego zespołu MATERIA ze Szczecinka.


– To nasz pierwszy koncert w tak dużym mieście jak Wrocław – mówili bardzo szczęśliwi bracia Michał i Tadeusz Piesiak, dziękując za nagrodę i nie do końca jeszcze wierząc chyba w swój sukces – a nasz występ w porównaniu z kapelami, które grały dziś z nami nie był jednak taki super…
W koncercie zagrali także Heap of Ashes (w konkursie Heap of Ashes z Wrocławia otrzymał razem z Materią równorzędną  I nagrodę w kategorii METAL);  Deleted (I nagroda w kategorii ROCK)  oraz PHFNG (I nagroda w kategorii HIP-HOP). Zwieńczeniem imprezy był bardzo energetyczny występ wrocławskiej MILOOPY.


MILOOPA

Z MILOOPY rekrutowali się w tym roku jurorzy festiwalu - muzycy Radosław Bednarz  i Michał Muszyński. Dwudniowe (28-29 listopada 2009 r.) prezentacje konkursowe  na scenie ODT Światowid oceniał także dziennikarz muzyczny Radia Wrocław Wojciech Czerniatowicz.

Festiwalowe jury - od lewej Wojciech Czerniatowicz, Rafał Bednarz, Michal Muszyński

- Decyzje co do rozdziału nagród – mówił przewodniczący jury Wojciech Czerniatowicz  podczas podsumowań konkursu -  były tu naturalną implikacją przyjętych przez nas kryteriów oceny. Chcieliśmy docenić przede wszystkim zespoły młode, które z jednej strony potrafiły nas zaskoczyć energią, świeżością i autentyzmem tego co robią na scenie, a z drugiej reprezentują spore  już umiejętności warsztatowe. Ważne było też dla nas czy grupa ma spójny i przekonujący pomysł na to, co grają oraz w zespół Deleted z Poznania; wokalistka Martyna Hoffmann.jpg jakim stopniu  twórczo podchodzi do własnych muzycznych inspiracji i autorytetów.  Zwracaliśmy także uwagę i na inne szczegóły np. sprawność techniczną na scenie (montaż – demontaż), ogólną prezencję zespołu czy profesjonalizm w dbaniu o swój image (manager, płyty, charyzma frontmena itd.).

Z przyznaniem nagród nie było wątpliwości przy wyborze najlepszej grupy HIP-HOPOWEJ. Katowicki PHFNG od razu Laureat w kategorii HIP-HOP; PHFNG z Katowic.jpg wywindował się na pozycję lidera, prezentując na scenie bardzo czytelną formę muzycznego przekazu. Złożyły się na nią  m.in. ciekawy pomysł, świetnie osadzony bit, dykcja bez zarzutu oraz trafne i przyciągające uwagę teksty.
W tej kategorii wyróżnienie otrzymał zespół PomaU z Rybnika – za interesujące przełamywanie hip-hopowych konwencji (live band).


Katowicki PHFNG

Mocnym punktem tegorocznego przeglądu okazała się kategoria METAL – tutaj pojawiły się aż dwa zespoły zdaniem jury zasługujące na pierwsze miejsce. Grupa Materia ze Szczecinka otrzymała nagrodę z racji tego, ze potrafiła zarazić publiczność Koncert laureatów VII WFFM - Materia.jpg swoją żywiołowością, a jurorów ujęła autentyzmem, szczerością tego co robią oraz energią – bo ten zaledwie trzyosobowy skład (Michał Piesiak/bass, voc;  Tadeusz Piesiak/ gitara, voc;  Jakub Marciniak/perkusja) na scenie brzmiał dużo lepiej niż wiele innych liczących więcej instrumentalistów kapel.

Grupa Materia ze Szczecinka

Jurorom podobał się także wrocławski Heap of Ashes, a przede wszystkim ich pomysł na muzykę, dobre aranżacje i teksty oraz ciekawy wokal Michała Buchowieckiego. Atutem zespołu było też niewątpliwie umiejętne łączenie ostrej ekspresji brzmienia  z melodyjnością.

Heap of Ashes z Wrocławia

W kategorii ROCK liderem została grupa Deleted z Poznania. Podobały się energia i dynamizm ich występu, zwrócił uwagę Laureat w kategorii ROCK - zespół Deleted.jpg świetnie osadzony groove, a więc umiejętności  sekcji rytmicznej tej grupy, docenione zostało ciekawe łączenie różnych form ekspresji oraz technik multimedialnych (wizualizacje). Wyróżnienie spośród zespołów rockowych otrzymał wrocławski Kredenz (ciekawy wokal, dobre aranżacje)

grupa Deleted z Poznania

wyróżniony wrocławski Kredenz

Najwięcej kłopotów z wyborem laureata przysporzyła w tym roku Kategoria INNE BRZMIENIA
- To najtrudniejsza kategoria, bo rozpiętość stylistyczna jest tu największa – twierdzili jurorzy. Wśród grup prezentujących się w konkursie co najmniej kilka grało na naprawdę dobrym wyrównanym poziomie, ale zabrakło wybijającej się scenicznej osobowości.
Stąd decyzja przyznania trzech wyróżnień. Otrzymały je Projekt Bordeaux z Oleśnicy za konsekwentne budowanie własnego brzmienia, Soundrise z Wrocławia za odwagę w eksperymentowaniu i interesujące łączenie różnych gatunków muzycznych oraz  De Trebles z  Dąbrowy Górniczej, którego wokalista Marcin Łazarski ujmował energią i ciekawą barwą głosu.

wyróżnienie dla grupy Soundrise z Wrocławia

 

wyróżnienie dla grupy Projekt Bordeaux z Oleśnicy

MILOOPA podczas finału 7 WFFM

MILOOPA

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły