facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Lipiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Azas - koncert PDF Drukuj Email

 

Zespół AZAS  (port.: skrzydła) gra własne utwory inspirowane południowoamerykańską (głównie brazylijską) muzyką etniczną. Ich twórczość łączy brzmienie klasycznych skrzypiec z bogactwem etnicznych instrumentów perkusyjnych (gongi, shruti, misy, concha, kij deszczowy, etc.) i dętych(didgeridoo, flety). Członkowie zespołu mówią, że SKZYDŁA (AZAS) dają im nadzieję, odwagę by pozytywnie patrzeć w świat i zawsze wzlatywać w górę w pogoni za swoimi marzeniami i snami. Grają muzykę świata, która łączy ludzi i daje wiarę w pokój.

Zespół współtworzą:
PAULINA SRZEDNICKA – skrzypaczka, absolwentka SM II st. we Wrocławiu, dla której wyjazd do Brazylii  zaowocował związaniem się na stałe z muzyką etniczną. W Brazylii grała w kilku grupach muzycznych - m.in SEu ESTrelo, HAonoBEco Pe de Cerrado. Nauczyła się gry na bębnach alfaia pod okiem Mistrza Ticco Magalhiaos, rozwijała umiejętność improwizacji na skrzypcach w rytmach bębnów, a także śpiewu (pieśni portugalskie). Uczyła się również gry na brazylijskich skrzypcach rabeca u mistrza z Pernambuco Mestre Salustiano oraz gry na pandeiro u Ticco Magalhiaos.  Komponuje i wykonuje swoje utwory.

IZABELA SPALENIAK – flecistka, absolwentka SM II stopnia we Wrocławiu. Współpracowała z muzykami wykonującymi muzykę: od klasycznej, poprzez żeglarską do free jazzu. Od pewnego czasu wykazuje zamiłowanie do muzyki tradycyjnej, dlatego też poszukuje nowych brzmień fletów krawędziowych, a także swojego głosu.

TOMASZ NIEWIADOMY - didgeridoo, flety, instrumenty archaiczne (gongi, shruti, misy, concha, kij deszczowy, etc.).
Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną jako muzykoterapeuta w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży ,,OSTOJA".
Współpracuje z Don-em Conreaux (w zespole Mysterium Tremendum) oraz z Michalem Litwiñcem (Karbido, Era Wodnika) z Tomaszem Czartoryskim  (Tone Of Life) i Pauliną Srzednicką

ŁUKASZ SZULC – senhor, efebo: Dj. Amator muzyki latynoamerykańskiej i percusjonista. Gry na pandeiro uczył się w berlińskiej szkole PAC u mistrza perkusji brazylijskiej Dudu Tucci da Silva. Przez ostatnie lata współpracował jako muzyk z grupami: Ritmodelia, Samba  Axe Bahia, Danca Brasil, Micanga, Capoeira,Unicar, a jako Dj z Soudsystemami: Love Sen-c Music, Soluservice, Niewinni Czarodzieje, Balkan Sevdah. Obecnie gra w Joao Nascimento e Banda - warszawskiej grupie popularyzującej muzykę brazylijską (samba carioca).

Koncert ten z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi organizuje Rada Osiedla Biskupin, Sępolno, Bartoszowice, Dąbie

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły