facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2023   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Tanga i milongi argentyńskie PDF Drukuj Email


Duet Tango y Folclore, który współtworzą Dominika Białostocka i Ariel Ramirez, to zespół argentyńsko-polski, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki popularnej Południowej Ameryki, w szczególności tańców i pieśni argentyńskich.

W programie koncertu usłyszymy kompozycje Ariela Ramireza (Misa Criola, Alfonsina y el Mar) i Astora Piazzolli (Oblivion, Los Suenos, Vuelvo al Sur, Ausencias, Ave Maria) oraz tradycyjne tanga i milongi argentyńskie (Por una Cabeza, Canaro en Paris, Garua, Milonga de mis Amores) a także liczne przykłady folkloru argentyńskiego w autorskich opracowaniach zespołu (zamba, chacarera, gato, chamame, huella, chaya, takirari i in.)

Ariel Ramirez pochodzi z Argentyny z prowincji Cordoba, jest wirtuozem rzadko spotykanego obecnie instrumentu - bandoneonu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z wybitnym argentyńskim skrzypkiem - Nestorem Garnicą, wokalistą -Marcelo Toledo, kubańskim wokalistą - El Muso (były członek znanej grupy Buena Vista Social Club) etc. Wraz z zespołami, których był członkiem, koncertował w wielu krajach Południowej Ameryki: Chile, Brazylii, Paragwaju, Peru, Boliwii, Urugwaju, Wenezueli. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach folklorystycznych w Południowej Ameryce, wykonując utwory folkloru argentyńskiego i tango.

Od roku 2010 Ariel mieszka w Polsce, gdzie założył zespół Ariel Ramirez Tango, wraz z którym koncertuje w Europie. W trakcie pięciu lat działalności zespół wykonał kilkaset koncertów i nagrał dwie płyty "AIRES" i "NUEVOS AIRES", na których znajdują się głównie tradycyjne tanga argentyńskie, kompozycje Astora Piazzolli oraz popularne tematy latynoamerykańskie.

W duecie z Dominiką Białostocką artysta wykonuje przede wszystkim muzykę z kręgu folkloru argentyńskiego, a więc nie tylko tanga i milongi, ale całe bogactwo tradycyjnych tańców i pieśni wprost ze swojej ojczyzny.

Dominika Białostocka pochodzi z Wrocławia. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata. Jest laureatką wielu nagród na konkursach gitarowych w Polsce oraz za granicą.

Dominika koncertowała jako solistka oraz członek zespołu w wielu miastach Polski oraz w krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria, Włochy). Jako uczennica liceum była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. W wieku 16 lat nagrała płytę kompaktową w towarzystwie argentyńskiego gitarzysty i kompozytora Jorge Cardoso („SUITE DE LOS MITA- I”).

Od ponad 15 lat zajmuje się działalnością pedagogiczną; wraz ze Szkołą Muzyczną YAMAHA we Wrocławiu organizuje  cyklicznie festiwal  GitPOWERfest integrujący amatorskie środowisko gitarowe. Jest autorką wielu  transkrypcji i opracowań na gitarę solo oraz zespoły z udziałem gitary.

Współpracuje z artystami i zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne (klasyka, folk, reggae, muzyka popularna). Wraz z Arielem Ramirezem współtworzy projekt Ariel Ramirez Tango oraz duet Tango y Folclore.

Światowid Klasycznie/Tanga i milongi argentyńskie

19 kwietnia 2016 godz. 18.30

bilety: 8 zł/ dostępne na Biletin.pl

bilety: 5 zł/ dostępne za okazaniem Karty Seniora w Sekretariacie Ośrodka

 

UWAGA:

Wszelkie zniżki (URBANCARD Premium, karta seniora) obowiązują tylko przy płatności gotówką w sekretariacie ODT Światowid.


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły