facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Są mistrzami! PDF Drukuj Email


Nad tegorocznym muzycznym wydarzeniem z udziałem uczestników Dziecięcego Studia Musicalowego pracowały Monika Wiśniowska-Basel (scenariusz, przygotowanie wokalne zespołu i reżyseria) Marta Brendel (choreografia) oraz Hanna Zawadzka-Woźniak (kostiumy). Dwudziestka młodych aktorów w większości miała za sobą ubiegłoroczne doświadczenie współtworzenia spektaklu Dancing Queen. Ich najnowsze przedsięwzięcie, We Are The Champions, także zostało zaprezentowane na gościnnych deskach najważniejszej sceny musicalowej Wrocławia - Teatru Muzycznego Capitol!

Przygotowania spektaklu trwały od października do maja i wiele działań trzeba było zsynchronizować. Dzieciaki musiały wdrożyć się w cykl cotygodniowych kilkugodzinnych prób, podczas których uczyły się utworów śpiewanych i choreografii - przedstawienie teatralne to przecież praca zespołowa! Ale długotrwały wysiłek całego musicalowego zespołu przyniósł naprawdę imponujący efekt!

We Are The Champions połączył w sobie sporo wątków. Chwilami spektakl był bardziej rewią gwiazd niż musicalem, ale znalazły się w nim też elementy sensacyjne, komediowe  i liryczne.


Już w pierwszej scenie (z udziałem Ray'a Charlesa/ Borys Lipiński) zespół pokazał świetną taneczną formę!

Choreografia Marty Brendel na pewno była mocną stroną widowiska, a młodzi aktorzy prezentowali się w tanecznych numerach znakomicie!

Akcja spektaklu rozgrywała się podczas gali rozdania nagród Grammy z udziałem sławnych gwiazd. Na scenie po brawurowym show pojawiły się dwie elokwentne i eleganckie prezenterki (Milena Mazurska i Maja Kaczmarek), które ze swadą prowadziły koncert.

Jako pierwsza nagrodę odebrała Whitney Houston (Iga Tomala),

wykonując w towarzystwie chórzystek (Zofia Kłak, Nadia Uczkiewicz) swój słynny przebój I wanna dance with somebody.

Prezenterki przedstawiały kolejnych artystów. Usłyszeliśmy "Najtrudniejszy pierwszy krok" w wykonaniu  Anny Jantar (Aleksandra Oczachowska),


a już wkrótce widownia owacyjnie witała niepokorną Amy Winehouse (Alexia Money- Kyrle), dla której występ dla publiczności gali Grammy nie okazał się być przerwą w... żuciu gumy ;-)

Wśród nagrodzonych znalazła się również Violetta Villas. Słynna diva (Mia Ćwirko-Nasierowska) nie tylko brawurowo wykonała "Czarne oczy",

ale też mogliśmy poznać nowego pieska z jej podopiecznych. Rzecz jasna gwiazda ucałowała publiczność w same serca!

Występ Michaela Jacksona (rewelacyjny Daniel Ryterski), Majkelek (świetne Julia Szukalska i Nela Tomala) oraz grupy tancerzy rozgrzał publiczność do czerwoności,

ale tu pojawił się też pierwszy sygnał, że dzieje się coś dziwnego. Michael nagle zniknął ze sceny!


Wybuchło zamieszanie, relacja telewizyjna została przerwana, a na salę wkroczyła ochrona i zaczęła kontrolować publiczność!


Niczym nie zrażone prezenterki zapowiedziały koleją gwiazdę - na scenę wkroczył Elvis Presley (Julia Kokot) i zaśpiewał swoje słynne Blues Suede Shoose. Ale i jego występ też został zakłócony  - tym razem wejściem czterech małych dziewczynek (Dominika Guzek, Zuzanna Rozensztrauch, Iga Tomala, Aleksandra Oczachowska). Wszystkie miały na imię Zuzia! (Zuzia jak lalka nieduża) i poprosiły artystę, by śpiewał po polsku!

- Kto wpuścił te dzieci na scenę!? - dziwiły się prezenterki. - Co tu się dzieje, co to za przedstawienie  - słychać było zdenerwowany głos na widowni - płaciłem za bilet, i wymagam poziomu! Zamieszanie na gali zaczęło narastać, a na scenie pojawiali się coraz dziwniejsi goście.

Lalka Barbie, która w zasadzie umawiała się z Kenem na bal (I am Barbie girl/ w wykonaniu Wiktorii Repeły)

i jej smutny kuzyn z Francji - Pierrot (Był raz Pierrot / Katarzyna Wrzesińska ).

Występujący dotąd artyści wyszli z kulis, a zdziwione prezenterki zauważyły pojawienie się tutaj Śpiącej Królewny (Gloria Lipińska), Koszałka Opałka i wielu innych postaci znanych dzieciom z półek sklepu z zabawkami!


By wyjaśnić te niezwykłe wydarzenia do akcji wkroczył sam Sherlock Holmes! (Marta Bander).
- Mogę się podjąć rozwiązania zagadki - powiedział. - Co my tu mamy? Słynne gwiazdy muzycznej sceny i... grupę...  zapewne ich fanów, która by dostać się do swoich idoli przebrała się za zabawki...


- Ale my jesteśmy naprawdę zabawkami! I też nie rozumiemy co tu się dzieje! - zakrzyczały lalki Zuzie.  - Zabaweczki? Co na scenie robią jakieś dziecięce zabawki - dziwili się jedni. - A co wy tu robicie? Jesteście jakimiś dziwnymi telewizyjnymi tworami! - denerwowali się drudzy.
- Chcecie się bić?

- Stop, stop! - Koszałek Opałek (Emila Kamińska) wycisza rozkręcającą się awanturę. - Chcecie walczyć, dobra, ale na moich zasadach!
Rywalizacja na piosenki jednak sytuacji nie rozwiązała, za to  Sherlock Holmes przyniósł nowe wyniki śledztwa.


- Słuchajcie! Udało mi się ustalić, że.... nasz świat nie jest prawdziwy! Wszyscy żyjemy w wyobraźni jednego dorosłego mościa. Jest zestresowany, zapracowany, zabiegany i zaczyna całkowicie zapominać o dobrej stronie życia - o swoich marzeniach, idolach z dzieciństwa, wszystkim, co daje radość!

- Kiedyś i on miał czas na zabawę, na śmiech, na słuchanie muzyki, a teraz ważna jest dla niego tylko praca! Dlatego znikamy! Nikt nas nie porwał, ale nasz świat ginie! Ale nie martwcie się, znam kogoś, kto może nam pomóc.

- Ktoś mnie wzywał? - zapytał Supermen (Klara Madera) - Supermen! - cieszą się wszyscy, ale widząc z jaką trudnością bohater się porusza, zapada rezygnacja -  No nie, on na pewno już nam nie pomoże!


Na szczęście okazało się, że w grupie dziecięcych zabawek znalazł się też Mały Książę (Oliwia Papierowska). - Poradzisz sobie - powiedział do Supermena. - Musisz tylko przypomnieć temu dorosłemu jak wspaniale się czuł, gdy był dzieckiem. Znajdziesz jakiś sposób!

I w tym miejscu akcja spektaklu przenosi się do zwyczajnego domu. Zapracowany ojciec zbywa milczeniem małą córeczkę. - Pobaw się ze mną tato - mówi dziewczynka (Zuzanna Rozensztrauch) - Ciągle pracujesz i prawie wcale mnie nie znasz. Czy naprawdę najważniejszą rzeczą w twoim życiu jest praca? Chcę żebyś pobawił się ze mną lalkami!
A wtedy słyszący tę rozmowę Supermen użył zapewne swoich czarów, bo wiecznie zajęty ojciec zwrócił się do córki z uśmiechem - tak, masz rację, chętnie się z tobą pobawię!

- Hura - nasz świat nie zginie! - zawołali wszyscy. - Żyjemy! Superman nas uratował, jest naszym bohaterem!

- Jesteśmy mistrzami! - Ocaliliśmy nasz świat! - zagrzmiało w wielkim finale.

Radość naszych młodych aktorów przełożyła się także na gorący aplauz na widowni,

która nagrodziła spektakl gromkimi brawami.

Nie mogło zabraknąć słów uznania dla realizatorek - Moniki Wiśniowskiej-Basel (na zdj. z prawej), która przygotowywała zespół wokalnie oraz reżyserowała całość, jak i Marty Brendel (na zdj. z lewej) - choreografa w spektaklu. Gratulacje otrzymała także Hanna Zawadzka-Woźniak - autorka scenografii i kostiumów, ale nie udało się uchwycić tego momentu fotoreporterskim okiem.

Nie mogło zabraknąć także podziękowań,

kwiatów i uścisków,

całusów,

toastów i wymiany wrażeń

oraz  WIELKIEGO TORTU!


tekst: Katarzyna Sipko
zdjęcia użyte w tekście: Damian Janus/ Krzysztof Wilma

galeria: Damian Janus

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły