facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   March 2024   »

MTWTFSS
   1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Julianna Willis Technology




Partnerzy

  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
Piernikowa Chata czeka! PDF Drukuj Email

 

Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” we Wrocławiu zaprasza Uczniów Szkół Podstawowych (klasy IV-VI) oraz Polonistów do udziału w IX Festiwalu Bajkopisarzy „Piernikowa Chata”.

  • Etap pierwszy konkursu obejmuje napisanie baśni na zamieszczony w regulaminie temat (są trzy do wyboru). Jury wyłoni spośród wszystkich nadesłanych prac 10 najlepszych.

  • Etap drugi - udział w nim biorą laureaci pierwszego etapu (10 osób). Zadaniem jest przygotowanie scenicznej prezentacji swojej konkursowej baśni i wykonanie jej podczas uroczystej Gali z udziałem publiczności. W Gali biorą udział (jako publiczność i dziecięce jury) reprezentacje szkół uczestników konkursu (o liczbie miejsc na widowni decyduje organizator).

  • TEMATY DO WYBORU

    Przyjaźń nie jedno ma imię

    Inspiracją tematu są m.in. sztuki „Wąż” i „A niech to Gęś kopnie” Marty Guśniowskiej. Ich bohaterowie w zwykłych okolicznościach nigdy by się nie zaprzyjaźnili. Wszak Lisy i Wilki raczej polują na Gęsi niż się z nimi przyjaźnią. Baśniowa konwencja pokazuje nam jednak, że przyjaźń może pojawić się w nietypowych okolicznościach (wśród wrogów?), tam gdzie czasem próżno jej szukać! Niekiedy takie przyjaźnie zdarzają się i życiu, ale wymagają od nas wrażliwości, empatii, tolerancji i otwartości na dotąd nieznane. Napiszcie baśniowe opowieści o trudach w zdobywaniu przyjaźni, o przyjaźniach z pozoru niemożliwych!

    Mądrej miłości trzeba się nauczyć

    Każdy z was zna na pewno osoby kapryśne i za wszelką cenę stawiające na swoim. Tak było z jednym Bazyliszkiem (znowu ze sztuki  nieocenionej M. Guśniowskiej pod tym samym tytułem), który wykluł się z jajka w zwykłym kurniku. Mały smok szybko zaczął terroryzować mieszkańców podwórka – kto nie posłuchał, został zamieniony w kamień! Szukano wiele magicznych sposobów, by poradzić sobie z małym terrorystą, ale najskuteczniejsza okazała się mądra miłość! Napiszcie baśniowe historie o tym jak bohater może się zmienić pod wpływem okazywania mu szacunku i miłości.

    Nowe szaty starej baśni – Księżniczka na ziarnku grochu, Kopciuszek, Tomcio Paluch

    Trzecie zadanie konkursowe jest dla miłośników klasycznych historii lub antybaśni – wybierzcie którąś spośród podanych w temacie baśni i napiszcie ją  od nowa - po swojemu! W stosunku do wybranej opowieści możecie zmieniać  jej miejsce akcji, charakter i  wygląd bohaterów, wprowadzać nowe postacie, stwórzcie nowy kostium starej  bajki tak, by stała się dla Was bardziej atrakcyjna i przekonująca!

     

  • Tekst konkursowy należy przygotować w formie wydruku komputerowego, dopuszczane są także czytelne rękopisy.
  • Konieczne są 3 egzemplarze tekstu;  jeśli wysyłany jest rękopis należy dołączyć jeszcze dwie jego kserokopie.
  • W nagłówku tekstu powinien znaleźć się tytuł baśni, realizowany w pracy temat  oraz imię i nazwisko uczestnika, numer klasy i numer szkoły.
  • Zgłoszenie uczestnika to jego praca konkursowa przygotowana zgodnie z wymaganiami regulaminu oraz karta zgłoszenia z danymi uczestnika podpisana przez Rodzica/ Opiekuna (regulamin konkursu i karty zgłoszenia są do pobrania z załączników poniżej)

 

WAŻNE

Z racji, że organizacja Gali wymaga od nas kontaktu z nauczycielami, których podopieczni zakwalifikowali się do drugiego etapu, bo w finalnej części konkursu na widowni zasiadają reprezentacje szkół naszych bajarzy, zwracamy się z prośbą do nauczycieli kierujących prace dzieci na konkurs, by przesyłali do koordynatora imprezy zgłoszenie klas/szkoły (jak wiemy czasem koordynatorem konkursu w szkole jest jeden nauczyciel). Powinno ono zawierać: imię i nazwisko nauczyciela oraz kontakt telefoniczny do nauczyciela, dane teleadresowe szkoły, jak i  listę dzieci biorących udział w konkursie (imię i nazwisko, klasa). Zgłoszenia należy przesłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Mając kontakt bezpośredni z Państwem dużo sprawniej przebiegać mogą prace organizacyjne dalszych etapów naszego festiwalu.

Zgłoszenia prac  należy przesłać na adres Ośrodka:

ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54 A 51- 661 Wrocław

z dopiskiem na kopercie „Piernikowa chata”

w terminie do  17 lutego 2016 r. - liczy się data stempla pocztowego.

IX FESTIWAL BAJKOPISARZY „PIERNIKOWA CHATA” 2016 R. – TERMINARZ

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BAŚŃ/ETAP PISEMNY

Termin nadsyłania prac: 17 lutego 2016r., termin ogłoszenia nazwisk  półfinalistów  - 26 lutego  2016 r. – na stronie internetowej www.swiatowid.net.pl.

WARSZTATY ŻYWEGO SŁOWA

Warsztaty są bezpłatne i nieobowiązkowe, kierowane do finalistów etapu pisemnego, którzy przygotowują się do części ustnej koncertu. Prowadzi je reżyser teatrów dziecięcych Patrycja Czyżewska – Soroko. Rolą warsztatów jest pomoc uczestnikom konkursu z zakresu przeanalizowania tekstu i przetransponowania go z formy pisanej na atrakcyjnie poprowadzoną prezentację „na żywo”.Prosimy o potwierdzanie chęci uczestniczenia w warsztatach na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Warsztaty odbywają się weekendowo: 11- 12-13 marca 2016, szczegóły podamy razem z  ogłoszeniem listy półfinalistów.

GALA FESTIWALU – 18 marca 2016 r. godz. 10.00 
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BAŚŃ/ETAP USTNY

Gala to nie tylko 10 konkursowych magicznych opowieści, ale także prezentacje teatralne, program artystyczny oraz słodki poczęstunek dla publiczności, którą stanowią dzieci z klas uczestników konkursu. Publiczność przyznaje także nagrody!


WARSZTATY LITERACKIE Z ZOFIĄ STANECKĄ - 19 marca 2016 r. godz. 10.00 -14.00

Udział w warsztatach literackich jest nagrodą dla najlepszych bajkopisarzy (10. laureatów oraz osób wyróżnionych w etapie pisemnym konkursu).

 

Relacje z Gal lat ubiegłych

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły