facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Zrób sobie Mikołajki PDF Drukuj Email

 

Tuż przed Mikołajem instruktorki ODT Światowid zagoszczą na Podwórku Teatru Capitol, zapraszając na świąteczne warsztaty.

WARSZTATY DECOUPAGE
Technika decoupage polega na zdobieniu przedmiotów codziennego użytku (np. kubków, talerzyków, pudełek itp) motywami wyciętymi z serwetek. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów, pozwalających na wykonanie efektu postarzenia, czy spękania powierzchni, nasze zwykłe domowe przedmioty mają okazję zyskać nowy, niepowtarzalny, artystyczny charakter, a wykonane prace mogą stać się wtedy prawdziwą ozdobą domu lub niebanalnym prezentem.

Prowadząca: Marta Wcisło
Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej wielką pasją jest rękodzieło, a szczególnie decoupage. Swoją wiedzę i doświadczenie w tej materii zdobywała uczestnicząc w specjalistycznych warsztatach, kursach i pokazach, ale przede wszystkim podczas wykonywania własnych prac.

„W decoupage zachwyca mnie to, że można nadać drugie, nowe życie przedmiotom zwykłym, banalnym, dotąd nieużywanym czy zapomnianym, jak i tym ulubionym a zniszczonym.  Po odnowieniu przedmioty stają się oryginalną i wyjątkową ozdobą domu. Każda praca jest inna, ma niepowtarzalny i bardzo indywidualny charakter. I to jest piękne! Zajmowanie się decoupage jest zawsze dla mnie czasem spędzanym kreatywnie, to moment, który pozwala także oderwać się od codzienności”  (Marta Wcisło)

WARSZTATY WITRAŻU
Witrażownictwo to sztuka łączenia barwnych kawałków szkła za pomocą metalowej taśmy (dawniej używano metalowych listew). Witraż, jako rodzaj mozaiki z powodzeniem jest wykorzystywany w dekoracji wnętrz, czy wyrobie biżuterii. Na warsztatach będzie okazja zobaczyć techniki obróbki szkła, jak i lutowania. Uczestnicy spróbują też wykonać witrażowe drobiazgi.

 

Prowadząca: Henryka Gałda
Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła) jest zarówno artystą – witrażownikiem, jak i od wielu lat wprowadza w arkana tej sztuki kolejne pokolenia jej miłośników. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Tęczowisko (związanym z domem artystów plastyków, Maciejki i Jurka Bokrzyckich w podwrocławskich Wierzbicach), które działa na rzecz twórczego rozwoju dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim. Od wielu lat artystka prowadzi Pracownię Witrażu w ODT Światowid. Sama najbardziej lubi wykonywać witrażowe formy przestrzenne oraz przedmioty dekoracyjno-użytkowe.


WARSZTATY PAKOWANIA PREZENTÓW
Stoiska papiernicze oferują dziś wiele artykułów umożliwiających ładne zapakowanie rzeczy, którą chcemy komuś podarować. Ale opakowania możemy też z powodzeniem spróbować zrobić sami, lub tym gotowym nadać ciekawy i bardziej indywidualny wygląd. Warsztaty, prezentując przykłady wykorzystania różnych codziennych materiałów do stworzenia  atrakcyjnych opakowań, na pewno zainspirują, jak i pozwolą na zdobycie w tym zakresie doświadczeń!

Prowadząca: Hanna Zawadzka-Woźniak
Absolwentka krakowskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz ze specjalizacją z reklamy i wystawiennictwa). W dorobku zawodowym ma prace reklamowe (projekty plakatów, afiszów, plansz) związane z dystrybucją filmów, przedstawieniami teatralnymi oraz z organizacją imprez targowych. Brała też udział w wielu plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Ma doświadczenie w zakresie edukacji artystycznej osób niepełnosprawnych. W ODT Światowid od kilku lat prowadzi swoją pracownię plastyczną (zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych) z zakresu malarstwa i rysunku.


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły