Świątecznie w Klubie Seniora Drukuj

 

We wspaniałej Wieczerzy Wigilijnej, której menu przygotował catering, uczestniczyło 20 osób, które usiadły przy pięknie zastawionych stołach.

Wieczerzę rozpoczął modlitwą i lekturą Biblii zaproszony przez nas ksiądz proboszcz Marek Dutkowski z pobliskiej parafii siostry Faustyny. Następnie tradycyjnie dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie ciepłe życzenia.

Każdy uczestnik miał swój wkład w uroczyste spotkanie - parę osób przyniosło własnoręcznie wykonane stroiki, inni przygotowali śpiewniki, pan Franciszek śpiewał mniej znane kolędy i grał na harmonijce ustnej, przygotował nawet góralskie przebranie do kolędy na góralską nutę ( No, może bez góralskiego kapelusza...;)

A wszyscy radośnie śpiewaliśmy kolędy w całości (nie tylko po 2-3 strofy)!

Na stołach królowały typowo wigilijne dania: nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami, pierogów z grzybami i kapustą. Była pyszna ryba po grecku i kilka rodzajów sałatek śledziowych oraz sałatka jarzynowa i kompot z suszu. Na deser kutia z makiem, miodem i bakaliami - niektórzy z nas po raz pierwszy jej skosztowali ;)

Kolorowo i pachnąco było od owoców nadziewanych goździkami, żywych jodłowych stroików i prawdziwego sianka ;)

Klimatycznej atmosfery dodały palące się świece, przy których miło było posłuchać opowieści na Boże Narodzenie z ciekawej książki z cyklu ,,Balsam dla duszy" autorstwa J.Canfielda, M. Hansena i Carol McAdoo Rehme, gdyż - jak mówi jedna z sentencji zaczerpniętych z tej księgi - ,,Kto dzieli się opowieścią- dzieli się miłością".

Przy muzyce można było również poprzeglądać książki  poświęcone tradycjom Świąt Bożego Narodzenia, poczytać wiersze o świętach w albumie ,, Boże Narodzenie w poezji i sztuce". Tegoroczna Wigilia w Klubie Seniora chyba wszystkim z nas zapadnie głęboko w pamięci jako pełne ciepła i niekłamanej życzliwości spotkanie w gronie Przyjaciół :)

tekst i zdjęcia: Marzena Dudek-Iwanowicz
Spotkanie opłatkowe w Klubie Złotego Wieku, 16 XII, 16.30.