facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
K.W.K. TRIO feat. Lukas Oravec PDF Drukuj Email

 

Międzynarodowy jazzowy projekt łączący w jednym teamie muzyków polskich i słowackich. W życiorysach ich wszystkich znaczącym wspólnym punktem są studia na katowickiej Akademii Muzycznej. Na jazzowej scenie Światowida zagra K.W.K. TRIO, czyli trio pianisty Ludovita Kotlara nagrodzone m.in na konkursie „New faces of Slovak Jazz” za najlepsze wykonanie i wysokie umiejętności improwizatorskie, a towarzyszyć mu będzie wybitny trębacz i improwizator, którego debiutancki album został uhonorowany nagrodą „Esprit 2013” -  Lukas Oravec.


Ludovit Kotlar - pianista jazzowy, aranżer i kompozytor. Uczeń Skipa Wilkinsa i Lubomira Sramka (absolwent AM w Brnie, CZ), obecnie studiuje w klasie fortepianu jazzowego Wojciecha Niedzieli na Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk jest liderem wielu projektów jazzowych i laureatem nagród. W ramach „Ludo Kotlar Quintet” współpracuje z kontrabasistą europejskiego formatu Vincentem Kummerem, sidemanem Dextera Gordona, Cheta Bakera i innych. Jego K.W.K. TRIO zostało nagrodzone na konkursie „New faces of Slovak Jazz” za najlepsze wykonanie i wysokie umiejętności improwizatorskie.

Maciek Kitajewski - €kontrabasista, jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego i Michała Barańskiego. Współtworzył sekstet jazzowy 'Swingers', występował na konkursach jazzowych m.in. z 'Kato Electric Band' czy z zespołem '2 5 4'. Aktualnie jest członkiem kwintetu, z którym wykonuje m.in swoje autorskie kompozycje.

Maciej Wojcieszuk - perkusista, swoj pierwszy zespół „Move on quartet” założył w Lublinie (2007r.) i razem z nim został laureatem na Krokus Jazz Festiwal w 2008 roku. Studiował na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Czesława Bartkowskiego, a obecnie w Katowicach u dr. Adama Buczka. Jest laureatem wielu nagród m.in. II miejsce w „Schollarship at the institute of contemporary music in London 2010”, indywidualna nagroda na „Krokus Jazz Festiwal”, II miejsce na konkursie perkusyjnym „Drum battle" 2013 w€“ Legnic.

Lukas Oravec - słowacki trębacz, wybitny improwizator i interpretator muzyki jazzowej. Absolwent Akademii Muzycznej w Brnie(CZ), potem uczył się u Piotra Wojtasika i Stanisława Dziewiora na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jego muzycznymi inspiracjami i fascynacjami są tuzy jazzowej trąbki pokroju Freddie Hubbarda, Toma Harrela czy Woody'ego Shawa. Muzycy jazzowi z USA i Europy, z którymi miał okazję wspólpracować to m.in. Benito Gonzalez, Essiet Okon Essiet, Peter Turner, Kalman Olah, Jacek Namysłowski. Debiutancki album Lukasa Oravec został wyróżniony nagrodą „Esprit 2013” za najlepszy jazzowy album roku na Słowacji.


Jazz w Światowidzie - K.W.K. TRIO feat. Lukas Oravec
9 stycznia 2015 r. godz. 19.00, wstęp 10 zł


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły