facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Wrzesień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
50. urodziny Światowida – PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email

 

Światowid zaprasza na swoje 50. urodziny! Na plenerowej scenie przy Ośrodku zagrają wrocławski Obierek oraz goście z Toronto czyli Balkan-Klezmer-Gypsy-Party-Punk-Super-Band Lemon Bucket Orkestra. Zobaczymy także wystawę fotografii ilustrujących naszą działalność oraz będziemy świadkami widowiskowego wypału ceramicznej rzeźby Światowida. Happening poprowadzi Rytis Konstantinavicius, autor rzeźby, artysta współpracujący od kilku lat z Ośrodkiem, rekordzista GUINNESSA jako twórca największego ceramicznego naczynia świata! Nie zabraknie pokazów artystycznych (m.in tańca arabskiego i flamenco), wspomnień, smakołyków i niespodzianek! Bądźcie z nami 27 września od 17.00, wstęp wolny!

OBIEREK Wrocławski neofolkowy zespół koncertuje od dwóch lat. Grupa szuka inspiracji zarówno w polskiej muzyce ludowej jak i ogólnoświatowym folku, tworząc swój styl poprzez ciekawe połączenie tradycyjnego folkowego dźwięku, etnicznych rytmów oraz nowoczesnego elektronicznego brzmienia. Taka mieszanka spotyka się z żywiołowym przyjęciem publiczności na koncertach. Liderem zespołu jest gitarzysta Marek Kapłon

LEMON BUCKET ORKESTRA czyli Balkan-Klezmer-Gypsy-Party-Punk-Super-Band są najlepszym przykładem, że wielokulturowość  wprowadza na scenie nową  jakość. Grupa powstała w 2010 roku w Toronto jako uliczny kwartet, dziś gromadzi kilkunastu znakomitych  muzyków (pochodzących z wielu zakątków świata -  Ukrainy, Francji, Meksyku, Indii, Irlandii, Holandii, czy Portugalii), współtworząc  niezwykłą mieszankę kulturowo-etniczną. Zespół czerpie całymi garściami z ludowej muzycznej tradycji Europy Wschodniej i Bałkanów,  prezentując kipiące energią plenerowe  widowiska niejednokrotnie porywające widzów do spontanicznego tańca.

RYTIS KONSTANTINAVICIUS ceramiką artystyczną zajmuje się już 30 lat, ale też intensywnie uprawia malarstwo i projektowanie wnętrz. Prawie w każdym większym mieście w Polsce znajdziemy jego realizacje. Artysta jest uczestnikiem wielu międzynarodowych sympozjów ceramicznych i malarskich, wystaw zbiorowych jak i indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i za granicą. Twórca należy do Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, Grupy Decentrystów w Polsce oraz  Grupy "LDK" Kompania Litewskich Artystów. Rytis Konstantinavicius w 2014 roku został także rekordzistą GUINNESSA, wykonując największe ceramiczne naczynie świata.

 

w programie zobaczymy także:

pokaz tańca arabskiego w wykonaniu Małgorzaty MAHTAB Pluty oraz uczestniczek jej zajęć w ODT Światowid (zdjęcie pochodzi z VII Szczypty Orientu)

pokaz tańca flamenco w wykonaniu uczestniczek zajęć "Centrum Flamenco"  - Szkoły Tańca Katarzyny Radułowicz

 

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły