Teatr Coś Więcej nagrodzony! Drukuj

Jeden z nielicznych wędrujących festiwali - Ogólnopolski Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych "Zatargi z Teatrem", czyniąc w minionych latach  przystanki na teatralnych scenach Zgorzelca, Pieńska, Zawidowa i Lubania, w tym roku zawitał do Bolesławca. Przegląd ma formę konkursową, a odbywał się w Teatrze Starym. Towarzyszyło mu hasło „Poezja jest drugą twarzą duszy”.

Miło nam poinformować, że Teatr "Coś Więcej" z naszego Ośrodka, prowadzony przez panią Patrycję Czyżewską - Soroko, przywiózł z Bolesławca II nagrodę za spektakl "Latawiec". Scenariusz "Latawca" napisała uczestniczka zespołu - Paula Jochimiak, uczennica gimnazjum. Sztuka  opowiada o tym, jak trudno nastolatkom jest być sobą w grupie, jak wielkim wyzwaniem dla młodego człowieka bywa zachowanie swojej niezależności.

Gratulujemy młodym aktorom festiwalowego sukcesu!

Podczas tegorocznych "Zatargów..." wystąpili: Teatr „Z jednej gliny” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, Teatr Zbożowy Fundacji Studio TM z Kielc, Teatr „Dziewiątka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu; Teatr Coś Więcej z Ośrodka Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu, Teatr Trema za kurtyną z Publicznego Gimnazjum nr 6 z Wałbrzycha, Scena 37 z Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu oraz Teatr „Szafa” ze Zgorzelca.