REALISTIC Drukuj

 

Natalia Wiśniewska

W 2012 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. J. Brandta w Radomiu -  specjalizacja: Tkanina Artystyczna, specjalność: Formy Użytkowe. Obecnie studiuje Wzornictwo Przemysłowe na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Interesuje się historią sztuki, architekturą, psychologią.

o wystawie

Prace prezentowane na wystawie są zróżnicowane pod względem tematyki (postać, architektura, pejzaż, martwa natura) jak i techniki wykonania (ołówek, długopis, tusz, węgiel, farby akrylowe, akwarela). Autorka jest studentką I roku wrocławskiej ASP i obecnie w swojej twórczości stawia na realizm i doskonalenie warsztatu.

Próby tego realistycznego spojrzenia na rzeczywistość obrazują np. szkice architektury i postaci. W przedstawianiu architektury dla autorki staje się ważne jak dany budynek współgra z otoczeniem, czy stanowi z nim jedną, spójną, harmonijną całość, natomiast przy studium postaci stara się przede wszystkim uchwycić charakter danej osoby.

Prace autorki z zakresu malarstwa i rysunku powstały głównie w ramach zajęć w pracowni malarstwa i rysunku prof. Mariana Wołczuka (asystent Jacek Kulig).

 

wernisaż 23 maja 2014 godz. 18.00