facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Artystyczne Warsztaty Wokalne z Kubą Badachem PDF Drukuj Email


Tegoroczne, XVII już Artystyczne Warsztaty Wokalne poprowadzi
Kuba Badach. Współpracować z nim będzie dwóch akompaniatorów: Tomasz Basel i Piotr Rachoń oraz (w zakresie zajęć z emisji głosu) Monika Wiśniowska - Basel (wokalistka m.in. grupy  Soul City; prowadząca w ODT Światowid zajęcia wokalne).

Warsztaty tradycyjnie odbędą się podczas szkolnych ferii zimowych w terminie:  25 – 28 lutego 2014 r. oraz zakończą się wspólnym koncertem wszystkich uczestników z udziałem Kuby Badacha (28 lutego 2014 r.) .

W programie zajęć: dykcja, emisja głosu, interpretacja utworów, praca z mikrofonem, nowoczesne formy pracy z głosem, przygotowanie koncertu.

Orientacyjny harmonogram warsztatów:

11:00 - 14:30 – zajęcia warsztatowe

14.30 - 16.00 – przerwa obiadowa

16:00 - 19:00 – zajęcia warsztatowe

28 lutego 2014r.

11:00 – 14.30 – próba generalna

18.00  – koncert finałowy - sala widowiskowa ODT Światowid


Zakwalifikowani:

Kamila Dauksz
Agnieszka Bisikirska
Barbara Janyga
Julia Juszczak 
Kamila Konecka
Karolina Kozak 
Aleksandra Krupa
Barbara Krzykwa
Filip Małek
Longina Maryniak
Dominika Muzykant
Anna Niełacna 
Barbara Piotrowska
Joanna Rektor
Karolina Skrzypska
Anna Słomowicz
Weronika Stasiak
Julia Szewczyk
Hanna Woźniak
Dorota Zygadło


Jeśli na warsztatach zwolnią się miejsca, np. z przyczyn losowych, prawo do udziału zyskują osoby z listy rezerwowej zgodnie z następującą kolejnością:

 

Weronika Kryczka

Anna Grzelak

Aleksandra Skonieczna

Jakub Brzozowski

Ilona Kotiuszko

O zwolnionych miejscach Ośrodek będzie informował na bieżąco kolejnych uczestników.


KUBA BADACH – absolwent (2000 r.) Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach; wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Wyróżniony nagrodą Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „Wokalista Roku”. Pierwszą solową płytę nagrał jako dwunastolatek (w 1988 - płyta z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana). Współpracował m. in. z artystami takimi jak: Kayah, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Gaertner, Robert Janson. Trasy koncertowe i nagrania studyjne z Ewą Bem zaowocowały wspólną płytą „Mówię tak, myślę nie" gdzie Kuba Badach wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta. Płyta otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii "Płyta roku - pop". Obecnie wokalista współtworzy dwa zespoły: „The Globetrotters" i „Poluzjanci". W 2009 r. wydał album solowy "Tribute to Andrzej Zaucha".


Wybrana dyskografia:

Projekty solowe: 1988 Gwiazdkowe cuda; 2009 Obecny - Tribute to Andrzej Zaucha

The Globetrotters: 2000 The Globetrotters; 2003 Fairy Tales Of The Trees; 2006 Both Sides; 2009 Stop! Don't Talk

Poluzjanci (wcześniej Polucjanci): 2000 Tak po prostu; 2010 Druga płyta; 2011 Trzy metry ponad ziemią


MONIKA WIŚNIOWSKA - BASEL - absolwentka Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy (wydział wokalny, klasa Marka Bałaty oraz klasa fortepianu Stefana Gąsieńca). Jako wokalistka już pod koniec lat 90. zdobywała laury na polskich i zagranicznych festiwalach piosenki m.in. będąc 2004 roku półfinalistką popularnego programu „Idol” emitowanego w TV Polsat. Wraz z zespołem Soul City w 2012 roku znalazła się w finale programu X-Factor. Ma wieloletnie doświadczenie estradowe, a dziedziny muzyki szczególnie jej bliskie to  jazz, soul, funky, pop, gospel. Interesuje ją również kompozycja i aranżacja utworów oraz pisanie tekstów. Poza Soul City współpracowała m.in. z zespołami Coffee Break (z którym nagrała debiutancką płytę) i Wbr Trio. Nadal czynnie koncertuje. Prowadzi również zajęcia wokalne m.in. w ODT Światowid.

PIOTR RACHOŃ –  pianista, który dzięki niezwykłej intuicji i odwadze muzycznej nazywany jest czasem szamanem fortepianu. To wymownie charakteryzuje jakość uprawianej przez niego sztuki, łączącej rytualizm tradycji ludowych Wschodu z improwizacjami jazzowymi. Energia i talent Piotra Rachonia przyciągają do niego wielkie osobowości muzyczne z różnych stron świata. Muzycy z Polski, Japonii, Syberii, Stanów Zjednoczonych, Tuwy i wielu krajów Europy zapraszają tego pianistę do wspólnych projektów. Rachoń podróżuje po obrzeżach freejazzu, etnojazzu, soulu i klasyki, tworząc projekty, które z racji swojej złożoności stylistycznej trudno adekwatnie sklasyfikować.  Najnowszym projektem pianisty jest współtworzenie grupy NIGHT OUT. Zespół nie boi się elektroniki i mocniejszego brzmienia, jednocześnie dźwięk klasycznego fortepianu Piotra jest tu ważnym kontrapunktem. W twórczości grupy można również doszukać się inspiracji zarówno Esbjorn Svensson Trio, jak i Jo Jo Mayerem czy Frankiem Ferdinandem.

TOMASZ BASELpianista, saksofonista, songwriter, realizator dźwięku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku kilku lat. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu Marka Markowskiego oraz klasie saksofonu Piotra Barona. Uczestnik warsztatów muzycznych w Pradze, Bolesławcu i Chodzieży, na których dorastał muzycznie korzystając z wiedzy i doświadczenia takich muzyków jak m.in. Piotr Wojtasik, Piotr Dziubek, Martin Lehky, Fratisek Kop, Stefan Gąsieniec, Janusz Brych. Były członek kwartetu jazzowego Sharp Quartet. Współzałożyciel (wraz z Moniką Wiśniowską) projektu COFFEE BREAK, z którym w 2009 roku wydał pierwszą autorską płytę.
Współpracuje/współpracował również z grupami muzycznymi takimi jak FreeWolni, SOUL CITY, The Wellness Sound, Spisek, The Tiger Lillies Project - Zło, Kabaret Klaps, Wrocławska Scena Młodego Widza, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu oraz wieloma innymi jako muzyk sesyjny oraz realizator.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły