facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
ZDOLNY WROCŁAW GRA NA WIELKIEJ WYSPIE 2013 PDF Drukuj Email

Podczas plenerowego koncertu na Sępolnie usłyszymy kilka zdolnych, młodych, wrocławskich zespołów, które swoją muzyką sukcesywnie podbijają całą Polskę. Pomiędzy ich występami publiczność bawić będzie laureat festiwalu PAKA w Krakowie – Kabaret Chyba. Wystąpią: Marcelina, HooDoo Band; LOV; NIGHT OUT; Rabastabarbar, Imprezę poprowadzi Piotr Bartyś - szef muzyczny Radia RAM.

Marcelina 
Obecna na polskiej scenie muzycznej od 2008 r. Na swoim koncie ma debiutancką płytę oraz ponad 100 koncertów zarówno w klubach muzycznych w całej Polsce jaki i na dużych imprezach - m in na Open’er Festival w Gdyni; na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie,  Festiwalu Wrocławski Sound, PandaArt czy Gali Discoveur Europe. W 2012 r. otrzymała nominację do Fryderyków (debiut roku), a także nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej. Utwór Marceliny „Wroclove” jednogłośnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie „Kawałek Wrocławia”.

HooDoo Band
Ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status Złotej Płyty. W 2011 roku zostali nominowani do prestiżowej nagrody Gazety Wyborczej „Warto“ i do nagrody Fryderyka w kategorii „Najlepsza Płyta Bluesowa“. Zagrali mnóstwo koncertów i wystąpili na największych festiwalach bluesowych w kraju i za granicą, m.in. Rawa Blues (Pl), Suwalki Blues Festival (Pl), Jimiway Blues Fest (Pl), Blues Alive (Cz) i Blues Festiwal we Lwowie(UK). Podczas koncertów  HooDoo Band, poza autorskimi kompozycjami zespołu, można również usłyszeć utwory typu traditional oraz covery legendarnych grup takich jak The Rolling Stones czy Slay And The Family Stone, których twórczość wywarła ogromny wpływ na muzykę grupy.

wystapią: Tomasz “Łoś” Nitribitt – voc/harmonijka, Alicja Janosz – voc, Patrycja Lacina-Miarka – voc, Bartek Miarka – gitara, Bartosz “Mr.Shuffle” Niebielecki – perkusja, Łukasz Damrych – instrumenty klawiszowe, Sebastian Ragiel – gitara basowa

LOV

Zespół z Wrocławia. Promując swoje utwory w serwisie MySpace, dostał się do programu telewizyjnego „Nowa Generacja" (TV4) i zdobył tam główną nagrodę. Dzięki temu grupa zaprezentowała się na scenie festiwalu Sopot TOPtrendy Festiwal (2008), otrzymując za wykonany tam utwór główną nagrodę jurorów. Swój pierwszy, oficjalny album zatytułowany „MINUS SZUM” panowie wydali w 2009 roku. W ramach trasy promującej debiut płytowy mieli przyjemność zagrać kilka koncertów m.in. u boku grupy HEY. Obecnie pracują nad materiałem na nową płytę, która ma się ukazać pod koniec 2013 roku. Siła ich rockowego, gitarowo – syntetycznego brzmienia najmocniej uderza na koncertach.

W skład zespołu wchodzą: Andrzej Strzemżalski (głos, instrumenty klawiszowe), Bartek Kapłoński (gitary)  i Wojtek Buliński (bębny i talerze). Gościnnie wystąpi Marcin Karel (gitary) z grupy Frühstück.

NIGHT OUT
Wrocławski kwartet stworzony przez Tadeusza Kulasa i Piotra Rachonia, który odsłania przed słuchaczami kompletnie autorski świat muzyki, jak to przystało na prawdziwych twórców. Panowie idą w stronę prawdy nie zważając na gatunki, nie boją się elektroniki i mocniejszego brzmienia, jednocześnie nie przyćmiewając przy tym klasycznego fortepianu Piotra Rachonia. Nie wzdrygają się nowości, gdyż nie jest to, jak często niestety bywa wypocony krążek początkujących muzyków, a świadoma kreacja starych wyjadaczy, którzy postanowili zagłębić się w przestrzeń, która nie kłania się nikomu. Co nie znaczy, że panowie nie składają hołdu wielkim twórcom tego świata. Można się doczytać u nich inspiracji zarówno u Esbjorn Svensson Trio, jak i choćby Jo Jo Mayera czy Franka Ferdinanda.

W skład zespołu wchodzą: Piotr Rachoń- piano; Tadek Kulas- wokal, trąbka, synth., fx; Paweł Konikiewicz- piano, synth. (miloopa, zebra); Marcin Rak- perkusja (zebra, 3 Birds Up, Jahga, Raashan Ahmad Band, Piasecki/Rak/Wendt Trio, Agata Majewska Art Project)

Rabastabarbar
Muzyka grupy początkowo mocno osadzona była w reaggae, z czasem jednak ewoluowała w kierunku funky, popu i rocka. Obecnie ich twórczość jest mieszanką stylów muzycznych, którą trudno jednoznacznie zdefiniować. W 2008 roku za pośrednictwem portalu megatotal.pl zespół wydał singla "Spacer Niesamotny". We wrześniu 2011 odbyła się premiera ich debiutanckiej płyty "Rabastabarbar". Obecnie grupa promuje album na koncertach, jednocześnie trwają pracę nad drugim albumem którego wydanie planowane jest w tym roku.

Rabastabarbar współtworzą: wokalista - Krzysztof Madej, gitarzysta - Marek Dziedzic, perkusista Tomek Potoczny i trębacz - Marcin Stankowski.

Kabaret CHYBA
Kabaret Chyba na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynną krakowską PAKĘ, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność, jak i kabaretowe środowisko. Dowodem na to jest stała współpraca z Kabaretem Moralnego Niepokoju, która owocuje wspólnymi występami i trasami koncertowymi, a także zaproszeniami do różnego rodzaju produkcji „Moralnych” (realizacje DVD czy nagrania do TV). To wszystko sprawia, że Kabaret Chyba często jest zapraszany do realizacji telewizyjnych (m.in Kabaretowa Noc Listopadowa, Kabaretowy Klub Dwójki) oraz bierze udział w dużych kabaretowych projektach nie pokazywanych w telewizji, jak  na przykład Jubileusz Piotra Bałtroczyka.

Od lutego 2013 kabaret Chyba tworzy dwóch utalentowanych artystów - Piotr Gumulec i Maciej Gliński. Pierwszy otrzymał nagrodę za osobowość sceniczną na Festiwalu Przewałka w Wałbrzychu z rąk Agnieszki Litwin-Sobańskie (Kabaret Jurki), Rafała Kmity i Krzysztofa Jaślara. Drugi otrzymał nagrodę aktorską na festiwalu KOKS w Kielcach  z rąk kabaretu LIMO.


 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły