OBIEKTYWNY Bolesławiec Drukuj

 

Zaprezentowane na wystawie fotografie uczestników Stowarzyszenia, choć zrealizowane zostały na różnym poziomie  technicznym i artystycznym, odzwierciedlają różnorodność spojrzeń autorów na ten sam temat: Bolesławiec jako miasto.

Większość prac powstała w czasie wspólnych plenerów i wędrówek po mieście. Fotografie zostały wykonane techniką cyfrową, co pozwoliło uczestnikom grupy na kolektywne dobieranie właściwych metod opracowywania zdjęć podczas ich postprodukcji w programach graficznych.

 

Stowarzyszenie Fotograficzne ”Obiektywni” powstało z inicjatywy dwóch hobbystów fotografii - Tomasza Powroźnika i Tomasza Rapira, którzy chcąc realizować własne pomysły oraz rozwijać swój techniczny i artystyczny warsztat  wpadli na pomysł zorganizowania grupy. Obecnie współtworzy ją około 20. osób. Są wśród nich profesjonaliści i amatorzy o różnorodnych  fotograficznych zainteresowaniach - od makrofotografii, poprzez fotografię studyjną, portretową po fotografię krajobrazową. Stowarzyszenie na stałe współpracuje z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki, które jest m.in. organizatorem fotograficznych wystaw,  spotkań czy plenerów.


wernisaż: 12 stycznia 2013 r. godz. 18.00, wstęp wolny
Galeria ca-ffe pod spódnicą ODT Światowid
wystawa czynna do 31 stycznia 2013 r.

Autorzy prac:

Anna Gardziejewska; Ewa Derbis

Izabela Ząbek; Krzysztof Gardziejewski

Roman Duda; Roman Kwapisz

Bartosz Jędrzejczyk; Leszek Jędrzejczyk

Tomasz Rapir; Tomasz Powroźnik

Dawid Stępień