facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Lipiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Kreatywni Studenci w Światowidzie PDF Drukuj Email


Światowid jest partnerem
Festiwalu Kreatywności Studenckiej organizowanego  przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.  To nowy projekt, który ma zachęcić studentów wszystkich wrocławskich uczelni do spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach sztuk plastycznych.


Jak mówi Karolina Glanc - pomysłodawczyni i koordynatorka projektu - w kilku miejscach we Wrocławiu studenci będą uczestniczyć w warsztatach, a prace powstałe podczas nich wezmą udział w konkursie oraz zaprezentowane zostaną na wystawie. Oczywiście zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Nasz Ośrodek także otwiera dla studentów swoje Pracownie podczas trwania Festiwalu, oferując  warsztaty z grafiki artystycznej, rysunku  oraz ceramiki.  Chętnych, którzy chcą zapisać się na warsztaty prowadzone u nas zachęcamy do zgłoszenia się do Organizatorów Festiwalu.

Więcej informacji na ten temat na:

https://www.facebook.com/nzs.uwr, https://www.facebook.com/FKS.nzs

Festiwal Kreatywności Studenckiej  - program warsztatów w ODT Światowid

19 listopada 2013 godz. 18.00 – 20.00
Pracownia Plastyczna ODT Światowid ul Sempołowskiej 54A, Wrocław

Warsztaty rysunku (ołówek, węgiel), których tematem będzie martwa natura, pozwolą uczestnikom poznać w praktyce zasady kompozycji, operowania światłocieniem oraz perspektywą.

Warsztaty poprowadzi  Hanna Zawadzka – Woźniak -  absolwentka krakowskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz ze specjalizacją z reklamy i wystawiennictwa).  Przez lata związana z branżą reklamową tworzyła projekty plakatów, afiszów, plansz dotyczących filmów oraz spektakli  teatralnych. Wielokrotnie brała też udział w plenerach malarskich i rzeźbiarskich.

20 listopada 2013 godz. 16.00 – 18.00
Pracownia Grafiki Artystycznej ODT ul. Szczytnicka 51 (wejście od ul Polaka)

Warsztaty Grafiki Artystycznej to dla uczestników okazja wglądu w różne techniki graficzne i przekonania się  np. czym różni się linoryt od monotypii, czy też w jaki sposób osiąga się druk wklęsły lub wypukły. W wybranej przez  siebie technice będzie można spróbować stworzyć  choćby własny exlibris czy logo, a może obrazek, który zostanie wykorzystany jako nadruk na koszulkę ?

Warsztaty poprowadzi Marta Lech – absolwentka wrocławskiej ASP, której prace graficzne cenione są i w Europie i na świecie, o czym świadczą prestiżowe nagrody jakie otrzymała w wielu konkursach (m.in. nagroda na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Newcastle, Anglia czy Grand Prize i  Purchuase Prize, XIV Space Międzynarodowego Biennale Grafiki w Seulu, Korea).

21 listopada 2013 godz. 14.00 – 17.00
Pracownia Ceramiki ODT Światowid, ul Sempołowskiej 54A, Wrocław

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z technikami modelowania gliny oraz konstruowania z niej form przestrzennych. Dowiedzą się też sporo o innych tajemnicach tworzenia ceramiki - jej szkliwieniu, zdobieniu, wypalaniu.

Warsztaty poprowadzi  Rytis Konstantynovićius – ceramik zajmujący się już 30 lat tą dziedziną artystyczną, ale też intensywnie uprawiający malarstwo i projektowanie wnętrz. Wiele z jego prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych zarówno w Polsce, jak  i za granicą. Rytis Konstantynovićius jest członkiem Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa,  Grupy Decentrystów w Polsce oraz  Grupy "LDK" Kompania Litewskich Artystów.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły