body_2 Drukuj

 

"body_2"

Bohaterem prezentowanych obrazów jest człowiek - jego nastroje, lęki i nieodgadnione stany. Piotr Smogór tworzy głównie stonowane kompozycje figuratywne zawierające ukrytą symbolikę, czasami z elementami języków programowania lub z użyciem słów kluczy. Dla Autora malowanie to przede wszystkim myślenie obrazem. Poprzez przenikanie się różnych planów w swoich pracach stara się ukazać wpływ pamięci na postrzeganie rzeczywistości. Próbuje tez łączyć techniki stosowane w grafice komputerowej z malowaniem.  Wciąż poszukuje.

Wystawa "body_2" ma po części charakter retrospektywny. Obok nowych prac malarskich i rysunkowych obecne są także starsze  grafiki, rysunki i monotypie.

Piotr Smogór

Przygodę z malowaniem rozpoczął od zajęć studia plastycznego w Kłodzku. Działał jako performer w galerii Kłodzkiego Ośrodka Kultury. W okresie studiów uczęszczał na malarstwo i rysunek  w Państwowym Ognisku Artystycznym im E. Gepperta we Wrocławiu. Od 2009 bierze udział w wystawach zbiorowych malarstwa nieprofesjonalnego w Bielsku Białej. Uczestnik 7 wystaw zbiorowych oraz 2 indywidualnych. Z zamiłowania zajmuje się filmem, malowaniem, grafiką i fotografią. Obecnie pracuje jako grafik/webmaster.

 

wernisaż 10 maja 2013 r. godz. 18.00

wystawa czynna do 10 czerwca 2013 r.