Festiwal Zielona Gęś Drukuj


Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych


Zapraszamy do udziału w dziesiątej jubileuszowej edycji Festiwalu zespoły teatralne szkół wrocławskich, które chcą zaprezentować na scenicznych deskach swoje tegoroczne dokonania, a także wzbogacić swoją wyobraźnię inspiracjami zaczerpniętymi z doświadczeń innych grup teatralnych.

Zachęcamy twórczych nauczycieli do podjęcia trudu przygotowania dzieci do prezentacji teatralnych.Tradycją Festiwalu jest hasło proponowane zespołom, które może być inspiracją, ale nie jest ograniczeniem. W tym roku proponujemy hasło: „Lalka i maska w teatrze”. Przypominamy także, że rok 2012 przywołuje pamięć o twórczości Janusza Korczaka. Uznajemy jednak dowolność tematyki i technik teatralnych.

regulamin oraz inne szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na http://www.zielonages.zs9.wroclaw.pl/

Organizatorzy: Zespól Szkół nr 9, Miejska Bibliotek Publiczna, MultiCentrum 2, Wrocławski Teatr Lalek, Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Akademia Wyobraźni”, Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Patronat honorowy: Prezydent Miasta Wrocławia

Teatr Ene Due Rabe "Pchła Szachrajka" w reżyserii Patrycji Czyżewskiej-Soroko;  przedstawienie wyróżnione pokazem podczas Gali w Teatrze Lalek na ubiegłorocznej Zielonej Gęsi.