facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Listopad 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
X WFFM zakończony! PDF Drukuj Email

 

Relacja z koncertu finałowego przygotowana przez studencką Telewizję Styk

Koncert finałowy WFFM jest generalnym egzaminem dla trzech grup promowanych podczas konkursowych przesłuchań. Inaczej gra się na sali bez koncertowego anturażu, kiedy prezentuje się jurorom dwa utwory. Inaczej, gdy na klubowej scenie z udziałem publiczności trzeba dać półgodzinne show.

Są z Poznania, a występ na 10. Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych był ich debiutem. Sami o sobie mówią, że słuchają każdego rodzaju muzyki - od klasyki po death metal. Mają oczywiście spore muzyczne doświadczenia zdobyte osobno - w innych grupach, ale jako najlepszy zespół X WFFM, wykazali się nie tylko wirtuozerią grania, pomysłowością kompozycji i świetnym wyczuciem w obrębie muzycznych form. Udowodnili przede wszystkim, że potrafią twórczo czerpać z rockowo- jazzowo - hip-hopowych inspiracji, budując własne niepowtarzalne brzmienie.


Wokalista - Daniel Moszczyński jest na pewno mocnym filarem grupy - jego aktorskie talenty i poczucie humoru przekładają się na żywiołowy kontakt z publicznością. Omni mOdO (Daniel Moszczyński/wokal, Marcin Kaźmierczak/gitara elektryczna, Adam Majewski/ gitara basowa, Agnieszka Matuszczak/ perkusja), bo o nich mowa, zdobyło Grand Prix X WFFM (9.tys zł), prezentując się na scenie klubu Alibi w znakomitym stylu!


Nie zawiedli także najmłodsi wśród finalistów  - grupa EUGENIUSZ KOWALSKI z Poznania. Podczas konkursu okazali się dla jurorów jednym z największych zaskoczeń.

- Nie spodziewaliśmy się - mówiła świetnie czująca soulowe klimaty Natalia Lubrano  - że bardzo młodzi muzycy mogą grać nowocześnie  i dojrzale zaaranżowany soul w sposób odwołujący się tak głęboko do korzeni tego gatunku.


Podobał się preferujący mocne rockowe brzmienia THE SOUND CODE z Ostrowa Wielkopolskiego, który  zapewnił sobie miejsce w finale energią i świetnym zgraniem.


Jury doceniło zarówno ich kompozycje, jak i  oryginalną  barwę oraz ekspresję głosu  wokalisty grupy - Wojtka Krawca.

Zwieńczeniem koncertu finałowego 10. WFFM był występ Natalii Lubrano z zespołem.

Podsumowując festiwal jurorzy podkreślali zgodnie wysoki poziom uczestników konkursu. - Praktycznie rzecz biorąc nie było na tym przeglądzie zespołu słabego technicznie - mówiła Natalia Lubrano. - Zaskoczyło nas to, jak dojrzale ci bardzo przecież młodzi wykonawcy myślą o muzyce - dodał Rafał Zieliński. Poprzeczkę  trudności kompozycji i aranżacji  młodzież ustawiła w tym roku bardzo wysoko!

Natalia Lubrano była też pod wrażeniem sporej liczby znakomitych jej zdaniem wokalistek. Podobały jej się bardzo Marta SARSAPARILLA Markiewicz  (SARSAPARILLA & SUTOR), Alicja Kalinowska  (POPRZYTULA), Justyna Jędrzejczyk (SPLOT), Anna BAJKA Antonik (NEKO NEBULA), jak i  nagrodzona wyróżnieniem jurorów czarująca na scenie "słonecznymi dźwiękami"

wokalistka wrocławskiej grupy CHILL MEAL - AGNIESZKA  JĘDRUCH.

Wyróżnienie za progresywne myślenie o muzyce, naturalność  oraz  wyczucie stylu otrzymała  wrocławska metalowa grupa  DEADPOINT.

Jurorzy zwrócili również uwagę na charyzmę jej wokalisty -  Christiana Alexa.

Wśród wyróżnionych znalazł się także sieradzki MENTALLY BLIND. Bardzo młodzi muzycy zaprezentowali w konkursie zarówno dojrzałość  w zakresie kompozycji utworów, jak i  wyrazisty styl ciężkiego grania na scenie.

Ostatnie z wręczanych podczas finału wyróżnień przypadło WITOLDOWI SIKORZE, JANOWI PETRYKOWI, PRZEMYSŁAWOWI KLISIKOWI czyli sekcji dętej zespołu NACZYNIA POŁĄCZONE z Sycowa.

– Oni są jak zespół w zespole, brzmią jak jeden instrument – argumentował nietypowy  werdykt Wojciech Orszewski –  świetnie się wyczuwają, grają niezwykle spójnie i bardzo energetycznie!

Galeria zdjęć

Przegląd - 24 listopada 2012

Przegląd - 25 listopada 2012

Koncert finałowy

ODT Światowid serdecznie dziękuje panu Romanowi Biernackiemu za przygotowanie obszernych materiałów filmowych z X Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych.

Zobacz występy zespołów podczas festiwalu

 

 

X WROCŁAWSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH

24-26 LISTOPADA 2012 R.

Jurorzy: Natalia Lubrano i Wojciech Orszewski (muzycy), Piotr Bartyś (Radio Ram), Rafał Zieliński (Gazeta Wyborcza)

OMNI MODO - nagroda Grand Prix - 9 tys. zł

EUGENIUSZ KOWALSKI - nagroda drugiego stopnia  - 4.tys zł

THE SOUND CODE - nagroda drugiego stopnia - 4. tys. zł

 

KLUB MUZYCZNY ALIBI UL. GRUNWALDZKA 67, WROCŁAW 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły