Kolorowy świat - pastele (II) Drukuj

 

Barbara Kosinkiewicz

Urodziła się we Lwowie, ale dzieciństwo spędziła w Łańcucie. Właśnie tam zaprzyjaźniła się z bratankiem mamy, który był artystą malarzem (ukończył ASP w Warszawie ). Odtąd  miała okazję przebywać w pracowni artysty i obcować ze sztuką, co zapewne stało się inspiracją jej malarskich pasji. W czasach szkoły średniej  (już w Chorzowie) lubiła w wolnym czasie rysować portrety koleżanek, nauczycielek, czasem były to karykatury (niektóre z tych prac możemy zobaczyć na obecnej wystawie). Planowała studiować architekturę, więc pilnie uczyła się rysunku, ale los zadecydował inaczej. Stała się studentką chemii na Politechnice Wrocławskiej, a swoje życie zawodowe związała z Katedrą Mikrobiologii Rolnej na wrocławskiej Akademii Rolniczej.

Po latach wróciła do swoich artystycznych zainteresowań. W czasie jednego z wyjazdów służbowych na Węgry, widząc w sklepie komplet artystycznych pasteli zachwyciła się ich przepięknymi kolorami. Zaczęła malować - kwiaty i krajobrazy.

Kilkakrotnie wystawiała swoje prace: w Klubie Pracowniczym Akademii Rolniczej, w bibliotekach oraz w kościelnych salkach parafialnych. W 2009 roku zaprezentowała swoje prace w Galerii ODT „Światowid” - podobnie jak teraz.


Jej inną artystyczną pasją jest muzyka. Jako pianistka posiada spore umiejętności techniczne i wykonawczy kunszt. Często siada i gra utwory swoich ulubionych kompozytorów, zwłaszcza Chopina.

wernisaż 
28 września 2012 r. godz. 17.00

Galeria Ca-ffe ODT Światowid

wystawa jest czynna: 28.09.2012 - 18.10. 2012
wstęp wolny