facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Rozstrzygnięcia konkursowe X WFFM PDF Drukuj EmailKonkursowe przesłuchania X Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych na scenie ODT Światowid w pełni potwierdziły prognozy organizatorów, że tegoroczny poziom imprezy będzie bardzo wysoki. Nie było łatwo z ponad stu zgłoszeń wybrać  te 44 grupy, które otrzymały zaproszenie do przesłuchań na żywo, a podczas konkursu jurorzy twierdzili zgodnie, że z powodzeniem można by nagrodzić co najmniej 10 zespołów, a nie tylko trzy!

Praktycznie rzecz biorąc nie było na tym przeglądzie zespołu słabego technicznie – podkreślała zasiadająca w jury Natalia Lubrano w nielicznych kapelach czasem na  tle swojej grupy jakiś jeden z instrumentalistów wypadał nieco słabiej.

– Zaskoczyło nas to – dodaje Rafał Zieliński - jak dojrzale ci bardzo przecież młodzi wykonawcy myślą o muzyce, bo poprzeczkę  trudności kompozycji i aranżacji  młodzież ustawiła bardzo wysoko.

O wyborze trójki finalistów zadecydowała więc nie sama wirtuozeria gry, ale wyczucie stylu prezentowanej muzyki oraz osobowość sceniczna wykonawców – czyli moc artystycznego przekazu. W finale znalazły się: THE SOUND CODE, Omni mOdO i EUGENIUSZ KOWALSKI.

Preferujący mocne rockowe brzmienia THE SOUND CODE z Ostrowa Wielkopolskiego – zaskarbił sobie uwagę jurorów energią i świetnym zgraniem.


– To tak znakomita grupa muzyków – mówił Rafał Zieliński –  że każdemu  z nich przyznałbym nagrody indywidualne, to zespół gotowy do zagrania zawodowego koncertu na dużej scenie. Podobały się także zaprezentowane kompozycje jak i  oryginalna  barwa oraz ekspresja głosu  wokalisty grupy - Wojtka Krawca.

Omni mOdO z Poznania ujął luzem i radością bycia na scenie oraz nowoczesnym, ciekawym aranżem kompozycji. Wśród  muzyków zwracała uwagę świetna perkusistka Agnieszka Matuszczak, ale za mocny filar grupy uznany został także wokalista – Daniel Moszczyński.

Dla Omni mOdO występ na X WFFM  był scenicznym debiutem. Ich obecność w finale oznacza jedno – że to bardzo dojrzały debiut!

Najmłodsi wśród finalistów jak i jedno z największych zaskoczeń festiwalu to grupa EUGENIUSZ KOWALSKI z Poznania. Jakość i poziom ich kompozycji, styl i wirtuozeria grania,  siła przekazu, która płynęła ze sceny na jurorach zrobiła duże wrażenie!

– Nie spodziewaliśmy się – mówiła Natalia Lubrano, dla której klimaty soulowe także są bliskie -  że bardzo młodzi muzycy mogą grać nowocześnie  i dojrzale zaaranżowany soul w sposób odwołujący się tak głęboko do korzeni tego gatunku.

Natalia Lubrano była też pod wrażeniem sporej liczby znakomitych jej zdaniem wokalistek. Podobały jej się bardzo Marta Markiewicz Sarsaparilla (SARSAPARILLA & SUTOR), Alicja Kalinowska  (POPRZYTULA), Justyna Jędrzejczyk (SPLOT), Anna BAJKA Antonik (NEKO NEBULA), jak i  nagrodzona wyróżnieniem jurorów czarująca na scenie i o pięknej barwie  głosu  wokalistka wrocławskiej grupy CHILL MEAL -  AGNIESZKA  JĘDRUCH.

Wyróżnienie za progresywne myślenie o muzyce, naturalność  oraz  wyczucie stylu otrzymała  wrocławska metalowa grupa  DEADPOINT.  Jurorzy zwrócili również uwagę na charyzmę jej wokalisty -  Christiana Alexa.

Wśród wyróżnionych znalazł się także sieradzki MENTALLY BLIND. Bardzo młodzi muzycy zaprezentowali zarówno dojrzałość  w zakresie kompozycji utworów, jak i  wyrazisty styl ciężkiego grania na scenie.

Ostatnie z wyróżnień przypadło WITOLDOWI SIKORZE, JANOWI PETRYKOWI, PRZEMYSŁAWOWI KLISIKOWI czyli sekcji dętej zespołu NACZYNIA POŁĄCZONE z Sycowa. Oni są jak zespół w zespole, brzmią jak jeden instrument – argumentował nietypowy  werdykt Wojciech Orszewski –  świetnie się wyczuwają, grają niezwykle spójnie i bardzo energetycznie!

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły