Byliśmy na 21. Promocjach Dobrych Książek Drukuj


Co roku gośćmi Wrocławskich Promocji Dobrych Książek są wybitni polscy pisarze i publicyści, którzy przyjeżdżają do Wrocławia, aby spotkać się ze swoimi czytelnikami i podyskutować o literaturze. Organizator imprezy (Miejska Biblioteka Publiczna) nie zapomina też o młodych czytelnikach. Wśród tegorocznych gości znaleźli się m.in. twórcy: Andrzej Maleszka, Agnieszka Frączek, Małgorzata Musierowicz, Ewa Kozyra-Pawlak.

 


Światowid w tym roku przyczynił się do tego, by skierowana do dzieci oferta imprez towarzyszących Promocjom  była jak najbardziej atrakcyjna. Nasze instruktorki: Katarzyna Bochenek, Małgorzata Adamska-Lech i Hanna Zawadzka-Woźniak na cztery targowe dni zamieniły salę zabaw dla dzieci zlokalizowaną w Muzeum Architektury w Pracownię Małych Artystów. Przewodnim tematem zajęć był Mikołaj oraz świąteczne i noworoczne tradycje.

Warsztaty plastyczne w pełnym rozkwicie. Co powstanie na obrazkach? Może mapa świątecznych tradycji świata, albo szlak podróży Świętego Mikołaja?

Kurs tworzenia niezwykłych kartek świątecznych cieszył się wielkim powodzeniem.

Targi książki nie mogły odbyć się bez wizyty ulubieńców dzieci - Molików Książkowych.

Czytane przez nich opowieści budziły spore zainteresowanie.

Świąteczne ozdoby, najróżniejsze techniki plastyczne...

Przystanek w Chinach. Młodzi odkrywcy podczas wyprawy, czyli w trakcie warsztatów plastycznych poznali bogate tradycje chińskie związane z obchodami Nowego Roku i Święta Lampionów.

Wspólnie wykonali kolorowego chińskiego smoka.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał także ciasteczko z wróżbą.

"Kiedy pada śnieg" to była propozycja zajęć dla dzieci i rodziców. Każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie wykonać grę planszową. W dyspozycji dzieci były też inne gry. A jak się w nie grało? Inwencja dzieci w tej sprawie nie znała granic!

Nie zabrakło słodyczy, które dla dzieci ufundowali Organizatorzy, a rozdawała pani Kasia

Czy tylko w bajkach spełniają się marzenia? Warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wspólnie tworzyły świąteczne drzewko marzeń. Zawisły na nim  samodzielnie wykonane bombki oraz listy do Świętego Mikołaja z najpiękniejszymi świątecznymi prośbami i życzeniami.

Święty Mikołaj od kuchni. Warsztaty kulinarne uchyliły rąbek tajemnicy przepisów na doskonałe świąteczne pierniki i ciasteczka. Dzieci pod okiem instruktorek przygotowywały je, piekły...

i oczywiście jadły :- ).

Chwilami sala z trudnością mieściła wszystkich chętnych do wspólnej zabawy!

zobacz całą galerię

29 listopada 2012 - 2 grudnia 2012 r