Zdolny Wrocław w Dobrym Tonie na Wielkiej Wyspie Drukuj


Podczas plenerowego koncertu usłyszymy kilka zdolnych, młodych, wrocławskich zespołów, które swoją muzyką sukcesywnie podbijają całą Polskę. Pomiędzy ich występami publiczność bawić będzie półfinalista programu Mam Talent -  związany także z Wrocławiem Kabaret Liquidmime. Wystąpią: Mikromusic, Miloopa, Digit All Love, Me Myself And I. Imprezę poprowadzi Piotr Bartyś - szef muzyczny Radia RAM.

João de Sousa
Pochodzi z Portugalii. Od kilku lat występuje w Polsce, grał dotąd w różnych zespołach rockowych z Wrocławia. W 2009 roku pojawił się na muzycznej scenie z Pensão Listopad, a rok później przyjął zaproszenie i zaśpiewał na płycie Sova Mikromusic oraz na czwartym albumie Smolika. Obecnie występuje solo. Jego piosenki są opowieściami ludzi szukających w życiu prostych spraw jak szczęście, przyjaźń, prywatność czy intymność. Muzyk twierdzi: Czasami ludzie próbują ukryć to, co jest w nich prawdziwe ponieważ uważają to za słabość. W mojej muzyce słabość jest siłą. Jego wizje pomaga realizować Wojtek Orszewski, gitarzysta i producent, znany z projektów takich jak Miloopa, Digit-All-Love oraz Nat Queen Cool.
Zespół wystąpi w składzie:

Joao Texeira de Sousa - wokal, gitara
Wojciech Orszewski - gitara 
Wojtek Buliński - perkusja
Grzegorz Piasecki - bas
Andrzej Strzemżalski - instrumenty klawiszowe, wokal

Strona Artysty - kliknij tutaj

Digit All Love
W 2007 r. ukazał się debiutancki album grupy: Digit All Love (bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz słuchaczy), a wiodący utwór z tego krążka, Candy Castle, znalazł się także na płycie RAM cafe 2, która uzyskała status złotej. Muzyka Digit All Love łączy w sobie eteryczność warstwy melodycznej z mrocznym trip-hopowym aranżem. W 2010 roku zespół wydał swoją druga, niezwykle różnorodną i pełną kontrastów płytę zatytułowaną V [fau]. Ostre i drapieżne utwory łączą się na niej z lekkimi i bardziej pastelowymi aranżacjami, a surowa elektronika ze szlachetnym akustycznym brzmieniem. Charakteru płycie dodają też teksty polskich poetów (Asnyk, Tetmajer, Wyspiański, Poświatowska) oraz utwory instrumentalne.
Skład zespołu: Natalia Grosiak – vokal; Maciek Zakrzewski – produkcja, elektronika; Radek Bednarz (Bond) - bas, modulacja niskich częstotliwości; Wojciech Orszewski - gitary, efekty; Michał Muszyński - perkusja, instr. perkusyjne; Olga Kwiatek - skrzypce; Rafał Zalech - altówka; Olga Kończak – wiolonczela, Ewa Hofman - altówka (gościnnie)

Strona Artysty - kliknij tutaj

Miloopa
Miloopa porusza się po szerokich obszarach muzyki elektronicznej, zachowując przy tym w dużym stopniu żywy skład. Ciemny, soulowy wokal Natalii Lubrano w towarzystwie akustycznych i elektronicznych instrumentów nadają zespołowi indywidualne brzmienie. Znaczącą cezurą w artystycznym rozwoju Miloopy jest 2008 rok, kiedy to grupa podjęła współpracę z Roli Mosimannem, jednym z najbardziej cenionych oraz doświadczonych producentów. Jego współpraca z Mioopą zaowocowała drugą płytą zespołu - UNICODE, która mieni się bogactwem brzmień, form oraz odcieni stylistycznych. Obecnie Miloopa pracuje nad trzecią płytą, której premiera oraz idąca w parze trasa koncertowa przewidziane są na jesień 2011.

Skład zespołu: Natalia Lubrano - vocals; Bond – bass,  low end modulation; Michał Muszyński - drums & electronic beats; Paweł Konikiewicz - keys; Przemek Gibki – guitars; Tomek Kasiukiewicz - trombone

Strona Artysty - kliknij tutaj

Mikromusic
Jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. Chwilami eteryczny, ale o jasnym czystym brzmieniu  głos wokalistki - Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledysk do utworu Sennik. Zespół ma również na swoim koncie nominację do Camerimage za teledysk do piosenki Thank God I'm a Woman. Na festiwalu Top Trendy formacja otrzymała nagrodę Prezydenta Sopotu, wcześnie triumfowali jako finaliści opolskich Debiutów.  Mikromusic ma na koncie trzy krążki – Dobrze jest (2006), Sennik (2008) oraz Sovę (2010).

Skład zespołu Natalia Grosiak - śpiew; Dawid Korbaczyński - gitara; Robert Szydło - bas; Robert Jarmuzek - fortepian; Adam Lepka - trąbka; Łukasz Sobolak - perkusja

Strona Artysty - kliknij tutaj

Me Myself And I
Trójka muzyków, a ich jedynym instrumentem jest głos. Śpiewają acapella. Wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. Sami swoją twórczość określają jako Human Beatbox lub Vocal Groove, choć to co robią trudno sklasyfikować. Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści - intrygujące i nowoczesne - zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się z ich muzyką w krakowskiej Alchemii.  Me Myself And I to także obecni finaliści polskiej edycji programu Mam Talent.

Skład zespołu: Magdalena Pasierska - głos; Michał Majeran – głos, realizacja dźwięku; Beatbox
Aktualnie współpracujący beatboxerzy: Pejot, Mando, Aivars, Saulik i L.O.S.

Strona Artysty - kliknij tutaj

Kabaret LIQUIDMIME
To nowe zjawisko na polskiej scenie kabaretowej i teatralnej. Aktorzy mimowe - Polka i Amerykanin - stwarzają na scenie na scenie zajmujące audiowizualne widowisko. Przy minimalnym użyciu słów tworzą bogate w treści, komediowe spektakle wykorzystując swoje wirtuozerskie umiejętności pantomimiczne, aktorskie i scenograficzne. Potwierdzeniem ich  wysokiego poziomu artystycznego  są nagrody - m. in. dojście do półfinału programu Mam talent; I miejsce na Przeglądzie Kabaretów PaKA, Kraków 2010. Grand Prix i Nagroda Puliczności na Przeglądzie Kabaretów PaKA w 2011.
Występują: Jim i Anna Williams.

Strona Artysty - kliknij tutaj

 

26 czerwca 2011 r. godz. 17.00, wstęp wolny

ŚWIĘTO WROCŁAWIA - koncert
Scena Letnia, skwer ul. ks. Brzóski 1 Wrocław (Sępolno; obok byłego kina Światowid)


Patronat medialny
Bezpieczeństwo na imprezie zapewni

O doskonały dźwięk zadba

 

Dziękujemy Zarządowi Zieleni Miejskiej we Wrocławiu za udostępnienie terenu.