facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Czerwiec 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Buhaj, czyli kobietom z zachwytu pękają staniki PDF Drukuj Email

 

 

Sztuka Katarzyny Janiszewskiej „Buhaj, czyli kobietom z zachwytu pękają staniki” grana przez Studencką Formację reAktor  mówi o relacjach damsko - męskich, poruszając trudne, społeczne tematy jak gwałt, aborcja, czy sex za awans, jest połączeniem kontrowersji, prowokacji oraz prawdy o życiu. Głównym motorem do jej napisania były autentyczne przeżycia autorki i zarazem  reżyserki przedstawienia.

 

Może przedstawienie wydawać się będzie Widzom momentami przerysowane, groteskowe, mocne, nieco feministyczne. OK. „Buhaj…” ma za zadanie zmusić Widzów do refleksji! Ukazuje naiwność kobiet, jak i mężczyzn, nie szufladkuje, nie jest jednoznaczny, wyzwala bardzo  skrajne  emocje  - od złości do radości.

Czy Manuela i Mauricio istnieli naprawdę? Czy kobieta może zaliczać mężczyzn? Czy trudno nam się wyzwolić od negatywnych emocji? Czy kobietom z zachwytu pękają staniki?
Kimże jest Buhaj? Chcesz wiedzieć? Patrz i słuchaj!

Sztuka „Buhaj, czyli kobietom z zachwytu pękają staniki” została wystawiona dwa razy w 2009 roku: 19 czerwca w Auli Instytutu Psychologii oraz w 25 października w Firleju.

„Buhaj, czyli kobietom z zachwytu pękają staniki”
11 czerwca 2011 r. godz. 19.00 wstęp 10 zł
ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław (Biskupin)

rezerwacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
bilety zarezerwowane należy odebrać najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu

Katarzyna Janiszewska - dyrektor Artystyczny SFT reAKTOR. Osoba odpowiedzialna za repertuar teatru, organizacje przedsięwzięć, warsztatów i spotkań. W sezonie artystycznym 2009/2010 zastępca Dyrektora Generalnego SFT reAKTOR. Studentka IV roku psychologii na UWr. W latach 2007-2008 kształciła się we Wrocławskim Studio Aktorskim. Zadebiutowała w reAKTORskim teatrze sztuką "Buhaj, czyli kobietom z zachwytu pękają staniki". Reżyserka i scenarzystka sztuki "Reaktancja". Główna bohaterka sztuki "Prostytutki (nie) kochają. Historia jednej (nie) znajomości" w reż. Beaty Bronowickiej. Od dwóch lat występuje również na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego w spektaklu "Np. Majakowski" w reżyserii Krystyny Meissner. Współpracowała także z kabaretem PanEle Podłogowe.

 

Teatr Niezależny reAKTOR istnieje od 2007 roku. Założony został przez Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Zrzeszył młodych, pełnych pasji i zamiłowania do sztuki  ludzi, którzy teatrem wypełniają swój czas poza Uczelnią bądź pracą. reAKTOR otwarty jest na każdy rodzaj artyzmu, tworzy sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizuje konkursy, warsztaty teatralne oraz współpracuje z organizacjami młodzieżowymi i wrocławskimi instytucjami.
Jeśli chcesz do nas dołączyć napisz na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Twoje opinie są dla nas bardzo ważne. Napisz nam także co o nas myślisz, daj nam radę i sugestię do dalszej  pracy.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły