facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Marzec 2023   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
VIII Wrocławski Festiwal Form Muzycznych PDF Drukuj Email

Spośród 130 grup muzycznych ubiegających się o udział w 8 Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych na scenie ODT Światowid wystąpią 43 zespoły. Niemal połowa na festiwal przyjedzie spoza Dolnego Śląska. Zaprezentują się w kategoriach rock, metal, hip-hop i inne brzmienia (m.in. soul, r&b,  funky, jazz). Są wśród nich także uczestnicy poprzednich edycji imprezy :-) np. wyróżniane Rabastabarbar, Kredenz  czy De Trebles jak również nagradzany cztery lata temu – Know .
Podczas dwudniowych przesłuchań jury, (Kuba Badach i Grzegorz Jabłoński - muzycy związani z zespołem Poluzjanci oraz Piotr Bartyś – dziennikarz muzyczny) wybierze czwórkę laureatów,  która zagra 29 listopada w koncercie finałowym we wrocławskim klubie muzycznym Alibi. Wtedy też rozstrzygnie się w czyje ręce powędruje nagroda Grand Prix (3 tys. zł). Gościnnie wystąpią  Poluzjanci!

Podczas przeglądu zagrają:

27 listopada 2010 r.

ROCK

ANEKE
ANOTHER DAY
BALSAM
ECHOE
KNOW
KREDENZ
LADY PERFECT
LUNCHEON
MESCALERO
NOXX
PROSTO Z CHILE
SPLOT
VIVID

INNE

DE TREBLES
FUNK'N'TRONIC
GBTRIO
GEOLOGIC 5
ONI
RABASTABARBAR
SINOBLADZI
SŁOWACKA 9
SOUNDS GRAPE
THE QUINTESSENCE
TIMES SQUARE
WAY NO WAY
WHIFF
ZEBRA

28 listopada 2010 r.

METAL

COREBA
FATCLICKS
FURIUS
HURRICANE
MASTEMEY
MYSTIC MIND
NURTH
POST SCRIPTUM

HIP-HOP

ANEMIK&UDAR
ANONIM
FORMAT
FUNKY CARNIVALE
JJ – DŻEJSON KIT
SOVA
SZAFA
THE PRYZMATS

Zespoły zobowiązane są do uiszczenia opłaty akredytacyjnej w wysokości 30 PLN w terminie do 23 listopada 2010 r. na konto Organizatora (BZWBK S.A. 1 Oddz. Wrocław 98 1090 2398 0000 0006 0801 6322  z dopiskiem „VIII WFFM + nazwa zespołu”) lub w kasie ODT Światowid.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 i 28 listopada 2010 r. w godz. 10:00 - 14:00 (I część) oraz 16:00 - 22:00 (II część). Zespoły biorące udział w festiwalu powinny przybyć na miejsce przesłuchań o godz. 10:00 lub 16:00 w zależności od tego, w której części zostanie zaplanowana ich prezentacja. Kolejność przesłuchań (podział na kategorie) ustali Organizator o czym poinformuje wszystkie zakwalifikowane zespoły do 24 listopada 2010 r.

W Jury VIII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych zasiadają: Jakub Badach, Grzegorz Jabłoński oraz Piotr Bartyś.

  JURY 8 WFFM

Kuba Badach - wokalista, kompozytor, producent. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu (klasa fortepianu) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywko-wej Akademii Muzycznej w Katowicach gdzie ukończył wokalistykę (2000 r.). Podczas studiów współpracował m.in. Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: "Trzeci wymiar" i "Nowy świat") oraz zespołem Poluzjanci (w 2000 r. wydał wraz z zespołem debiutancki album zatytułowany "Tak po prostu").

Aktualnie Kuba Badach współtworzy dwa zespoły. Pierwszy z nich to quasi-jazzowa grupa The Globetrotters (od 1999 r.), która zagrała ponad 300 koncer-tów na świecie i wydala trzy albumy. Formację stworzył Bernard Maseli - najlep-szy polski wibrafonista, od wielu lat utrzymujący się na szczycie rankingu prestiżowego magazynu Jazz Forum. Oprócz Badacha towarzysza mu: wybitny saksofonista Jerzy Główczewski oraz światowej sławy perkusjonista Nippy Noya.

Druga grupa to wspomniani już Poluzjanci – formacja powstała około 1995 r
W ciągu kilkunastu lat grania Poluzjanci przekonali do siebie wspaniałą grupę fanów, którzy tworzą niesamowitą atmosferę zarówno koncertową jak i wokół samego zespołu. W 2002 grupa (z Tomkiem Szymusiem – inst. klawiszowe) zagrała koncert w prestiżowej sali Afery Fisher Hall w Lincoln Center. Koncert ten przygotowany przez Ewę Sokołowską, poświęcony był Andrzejowi Zausze.

Grzegorz Jabłoński, pseud. Jabco - polski klawiszowiec, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, muzyk sesyjny, członek zespołu Poluzjanci  i kierownik muzyczny zespołu Natalii Kukulskiej.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Kierownik muzyczny czwartej edycji Idola

 

 

  

Piotr Bartyś - dziennikarz Radia RAM. Szef muzyczny stacji czyli osoba odpowiedzialna za całość muzyki pojawiającej się w RAMie. Od poniedziałku do piątku można go usłyszeć od 20.00 do północy w autorskim programie. Od 13 lat w każdej jego audycji zawsze pojawia się przynajmniej raz ten sam wykonawca: Dave Matthews Band. Autor kilku kompilacji, w tym roku ukazały się Chill Out In Black 2, RAM PL i piąta część RAM Cafe. Cztery poprzednie części tego ostatniego cyklu pokryły się Złotem.

Dojazd do Ośrodka:
ODT Światowid, ul. Sempołowskiej 54A we Wrocławiu
kierunek Biskupin; tramwaje: 1,2, 4, 10 (przystanek pętla Biskupin), autobusy: E (przystanek przy pętli tramwajowej Biskupin), 146 (przystanek ul. Bacciarellego).
Z Dworca PKP – tramwaj nr 2; autobus nr 146

 Nagrody:
• 3.500 zł dla zwycięzcy z każdej kategorii
• 3.000 zł dla laureata Grand Prix -  najlepszego zespołu spośród wszystkich kategorii
• wyróżnienia – nagrody rzeczowe 

KONCERT LAUREATÓW
29.11.10 r., godz. 18.00.

Klub Muzyczny Alibi we Wrocławiu (ul. Grunwaldzka 67) 

Jako gość festiwalu wystąpi zespół POLUZJANCI.

Poluzjanci

Kuba Badach (wokal), Przemek Maciołek (gitara), Piotr Żaczek (gitara basowa), Robert Luty (perkusja), Grzegorz Jabłoński i Marcin Górny (instrumenty klawiszowe). W tym składzie zespół gra mniej więcej od dziesięciu lat, chociaż historia kapeli jest dłuższa. Przez ten czas Poluzjanci nagrali tylko jedną płytę. Koncertują rzadko. Nie mówi się o nich w telewizji, praktycznie nie słychać ich piosenek w radio. Nikt nie wie dlaczego krzywa wieża w Pizie jeszcze się nie wywróciła. Ciężko też wytłumaczyć dlaczego Poluzjanci jeszcze się nie rozpadli. Fenomen? Być może. Bo mimo tego, co zostało powiedziane, zespół ma status kultowego wśród wielu fanów, a jedyna płyta, którą wydali („tak po prostu”), jest prawie nie do zdobycia i potrafi osiągać zaskakująco wysokie ceny na aukcjach internetowych.

Członkowie zespołu zdają sobie sprawę z dziwnego sposobu, w jaki funkcjonują jako grupa. Żartują, że Poluzjanci są w ich życiu „luksusowym dodatkiem do codziennej pracy”. A codzienną pracą tych sześciu wybitnych instrumentalistów jest uprawianie rozmaitych gatunków muzyki, sięgających od jazzu do popu. W swej karierze współpracowali z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak: Gordon Haskell, Kayah, Ewa Bem, Sistars, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Cere-kwicka, Robert Janson i wielu innych. Od co najmniej 10 lat poszczególni człon-kowie grupy pracują przy większości znaczących festiwali oraz okołomuzycznych produkcji telewizyjnych. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200.
 
Zespół ma w swoim  dorobku kolekcjonerski dziś album „ Tak po prostu”.
11 lutego 2010 w sklepach pojawił się długo wyczekiwany album pt. Druga płyta. Promuje go singiel pt. Prosta piosenka .

Bilety: 20 zł na przedsprzedaży; 25 zł – przed koncertem w klubie Alibi
Przedsprzedaż biletów od 8 listopada 20010r.: sieć sprzedaży Eventim, Empik, ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A

 A tak wyglądał finał VII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych. Materiał udostępniony za zgodą TVP Wrocław.


 

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych!
Gwarantujemy fantastyczną atmosferę i dużo dobrej muzyki!

P a t r o n i  m e d i a l n i 

 

 

 

 


 

 

P a r t n e r z y

 
 


 

 

 

 

 

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły