Agata Ewa Kordecka - "33/34" Drukuj

Tytuł wystawy odnosi się do wieku autorki – prezentowane prace powstały w przeciągu ostatnich dwóch lat. Agata Kordecka przenosi w nich na papier lub tkaninę spojrzenie na siebie i na to, co ją otacza. Codzienność ma tu bardzo realny wymiar, autorka zanurza się w nią i choć nie próbuje odpowiadać na żadne pytania, nie zastanawia się nad swoim losem, nie wtłacza w żaden dyskurs o sztuce, to jednak uważnie notuje własne  obserwacje dotyczące  swojej fizjonomii i sytuacji.


"33"

„ Próbując wrócić do źródeł starożytnej techniki drzeworytu komponuję obraz na matrycy w taki sposób, żeby moc go powielać na tkaninie (katagami). Następnie szyję z niej przedmiot. Chciałabym, żeby moje prace ożywały poza ramami obrazów, nabierały trójwymiarowości, konkretnego przeznaczenia. W ten sposób to co robię zatacza swoiste koło – codzienność wkrada się w obraz, który z kolei staje się częścią przedmiotu codziennego użytku."


"Bezsenność"


Agata Ewa Kordecka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2001).  Obroniła dyplom w zakresie ilustracji, filmu video oraz grafiki warsztatowej na Wydziale Grafiki oraz aneks z malarstwa. Była stypendystką  DAAD w Hochschule für Bildende Künste, Braunschweig ( Niemcy). Studia podyplomowe - pedagogika z elementami informatyki - ukończyła  na wydziale informatycznym Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat na stałe mieszka we Włoszech.

 

 

"Bezsenność ponownie"

Brała udział w wielu wystawach (w tym w czterech indywidualnych), warsztatach malarskich, graficznych, multimedialnych i innych m.in. we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Katowicach, Włocławku, Krzyżowej, Gdyni, a także za granicą w Ljubljanie, Dreźnie, Mediolanie, Parmie, Bondzie,  Genui, Istambule, Trieście. Jest autorką  ilustracji w pismach literackich (Ostragehehe – Drezno 2000, Il Segnalibro – Rzym 2004, LaLunaDiTraverso – Parma 2007, 2008). We Włoszech otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie ilustratorskim pisma Segnalibro (Rzym 2004),  III nagrodę w konkursie literackim „Boscostregato” ( Bosia 2008) oraz I nagrodę w konkursie malarskim (Cinaglio 2010). Ma na swoim koncie wystawy z “Reaktor Today’s Art Center” -  Poe-art, Herzklekotten, AfterAids, Wejście smoka.

wernisaż: 19 czerwca 2010 r. godz. 18.00; wstęp wolny
Wystawa czynna w dni powszednie; do końca czerwca w godzinach od 16.00 do 20.00; w lipcu i sierpniu w godzinach 10.00-17.00