Majowy deszcz sukcesów! Drukuj

W konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Miejskie Wrocławia, a zatytułowanym  „Baśnie i Legendy Europy”, laureatką nagrody została Paulina Adamczyk (Pracownia Plastyczna Małgorzaty Adamskiej - Lech), a wyróżnienia otrzymały: Zofia Widuch, Marta Betiuk (Pracownia Plastyczna Małgorzaty Adamskiej – Lech) oraz Alina Lorczyk (Pracownia Ceramiczna Wioli Ostasiewicz). Nagrodzone prace można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w Muzeum Miejskim w Ratuszu do 9 czerwca 2010 r.

W I ogólnopolskim konkursie graficzno- fotograficznym „Polskie szlaki wodne" nagrodę w kategorii GRAFIKA w grupie uczniów szkół podstawowych otrzymała Wanda Grochowska (Pracownia Grafiki Artystycznej Marty Lech i Moniki Cichoń) a wyróżnienie (w tej samej kategorii) Nina Grochowska  (Pracownia Grafiki Artystycznej Marty Lech i Moniki Cichoń). Nagrodzone prace można zobaczyć na pokonkursowej wystawie w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja 20 we Wrocławiu.Wystawa czynna jest w dniach 22 – 30 maja 2010 roku.
 
Sukcesy na festiwalach odnosi także Dziecięcy Teatr Ene Due Rabe prowadzony przez Patrycję Czyżewską- Soroko. Do prezentacji podczas gali Wrocławskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś” w Teatrze Lalek (7 czerwca 2010r.) zaproszony został spektakl „Zdjęcie” w wykonaniu starszej grupy Ene Due Rabe (10-13 lat). Spektakl ten został także zakwalifikowany do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”, który odbędzie się 14- 17 czerwca 2010 r. w Suwałkach.  Młodsza część zespołu (6-10 lat) otrzymała 19 maja 2010 r. pierwszą nagrodę za spektakl „Brzydkie Kaczątko” na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi!

 

Gratulujemy!!!!