Michael Bolavec - MOZAIKA Drukuj


Wystawa czynna do 26 lutego 2010 r.

Michael Bolavec - studiował malarstwo w  Famous Artist School w Kolonii , ale w latach 90. porzucił je zupełnie dla mozaiki z racji zafascynowania się odkrywaniem coraz to nowych technik  jej  tworzenia.  Mozaiki układa z kamienia, szkła , ale przede wszystkim z ceramiki, która dla artysty jest szczególnie pasjonująca także dlatego, że  mozaiki ceramiczne znane były  już w  IV tysiącleciu p.n.e. w Mezopotamii!.

W swoich pracach Michael Bolawec  posługuje się techniką  opus vermiculatum (styl robaczkowy) polegającą na układaniu  drobnych kostek łamanych ręcznie.  Tworzy mozaiki ścienne, podłogowe i na płytach (jako mozaiki przenośne), szczególnie pasjonuje go  tworzenie mozaik na szafach.

Prace artysty  znajdują się głównie w Niemczech, we Włoszech, w Szwajcarii  i w Polsce. Ostatnie wystawy jego prac miały miejsce  w Schwarzenbek (2006 r), oraz w Heilige Hafen (2007-2008).

 
Twórczość Michaela Bolavca z racji stosowania rzadko używanych (lub wręcz autorskich) technik wzbudza duże zainteresowanie zarówno krytyki artystycznej, jak i odbiorców. Artysta zapraszany jest na  spotkania do  szkół, podczas  których prowadzi okolicznościowe wykłady nt. historii i techniki  mozaiki.
Wykonuje zamówienia dla urzędów państwowych (np. herby miast), dla firm (logo firmy, wystroje wnętrz) oraz na  zamówienia prywatne.

Mozaiki przygotowane na wystawę w ODT Światowid ilustrują różne okresy  twórczości artysty i  reprezentują różnorodną tematykę.

Wernisaż wystawy w Galerii ca-ffe pod spódnicą; 29 stycznia 2010 r.godz. 18.00; wstęp wolny

Wystawa czynna jest od 29 stycznia 2010 do końca lutego; w dni powszednie od 16.00- 20.00