Kolorowy świat – pastele Drukuj

 

Barbara Kosinkiewicz

Pochodzi ze Lwowa, a do Wrocławia przyjechała w latach pięćdziesiątych, mieszka tu do dzisiaj. Odkąd pamięta, zawsze interesowała się sztuką i choć miała zamiar studiować architekturę bądź malarstwo z wykształcenia jest chemikiem (ukończyła Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej). Karierę naukową rozpoczęła w Katedrze Mikrobiologii Rolniczej wrocławskiej AR ( obecnie Uniwersytet Przyrodniczy ) i tu ją kontynuowała aż do habilitacji i osiągnięcia stopnia profesora.

Malarstwo jest jej wieloletnią pasją! W szkole średniej z zapałem uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Domu Kultury w Katowicach, niemniej  na serio wzięła się za malowanie dopiero po przejściu na emeryturę w 1995 r . Ulubionym środkiem wyrazu w przelewaniu na papier uczuć i nastrojów stały się dla niej pastele, zachwycając rozmaitością kolorów i odcieni. Podziwiając różnorodność barw występujących w przyrodzie, zwłaszcza kwiatów, stara się przekazać ich piękno.

Jej inną artystyczną pasją jest muzyka. Jako pianistka posiada spore umiejętności techniczne i wykonawczy kunszt. Często siada i gra utwory swoich ulubionych kompozytorów, zwłaszcza Chopina.  

Wernisaż: 23.01.09 r. o godz. 18.30; wstęp wolny
Wystawa czynna do 13 lutego 2009 r. 

Wystawy indywidualne:
2001 Klub Pracowników Akademii Rolniczej we Wrocławiu
2001 Kawiarenka Parafialna O.O. Kapucynów we Wrocławiu
2002 Miejska Biblioteka Publiczna ul. Powstańców Śląskich 167 we Wrocławiu
2005 Galeria „Nad regałami” przy Bibliotece Publicznej i Parafialnej we Wrocławiu