Ekologiczny Festyn Wielkiej Wyspy Drukuj

Tegoroczny Ekologiczny Festyn Wielkiej Wyspy już za nami! Z racji, że impreza odbywała się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 15 można było nie obawiać się padającego tego dnia deszczu. Publiczność już na początku rozgrzał występ Teatru na Walizkach. Czwórka aktorów – mimów zaprezentowała składankowy program w stylu klaunady, do którego jako rekwizyty posłużyły przedmioty zwykle uważane za śmieci…Tak więc zobaczyliśmy jak można zostać baletnicą mając do dyspozycji dużo samozaparcia oraz puste butelki plastikowe i dwa białe woreczki foliowe...

... jak rozegrać groźną bokserską walkę w rękawicach z torebek po cukrze,

czy wprawiać się do roli wirtuoza z pomocą szklanych butelek i słoików napełnionych wodą…

Te i kolejne pomysły przedstawienia iskrzyły humorem wywołując co i raz salwy śmiechu dzieci, a także dorosłych. Nie zabrakło scenek wykonywanych wspólnie przez aktorów i dzieci, jak choćby zabawne scenki z wykorzystaniem długich balonów.


Rodzice też mieli swoje pięć minut na scenie, a widowni w ich wykonaniu chyba najbardziej podobała się kuchenna orkiestra!

Teatr na Walizkach czyli Anna Jędrzejczak, Łukasz Jędrzejczak, Anna Wojtkowiak-Williams, Jim Williams żegnany był przez publiczność gorącymi brawami. Na kolejną część festynu składały się występy dzieci z przedszkoli nr 13 i 36, SP 36  jak i tanecznej grupy dziewczęcej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10.

Antrakty pomiędzy występami wypełniły konkursy o tematyce ekologicznej, które prowadziła Patrycja Czyżewska-Soroko.

Konkursy – także z racji atrakcyjnych nagród, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nastąpiło również  ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w szkolnym konkursie wiedzy ekologicznej, który przygotowały nauczycielki SP nr 36 (m.in. panie Sylwia Sitek i Grażyna Zawadzka).

W finale imprezy kilka gorących przebojów muzycznych wykonała Natalia Rula z Kabaretu KLAPS,

 wspomagana chwilami na scenie zaimprowizowanym chórkiem rekrutującym się z publiczności.


Do wspólnej rodzinnej zabawy wrocławian zaprosili: Rada Osiedla Zacisze – Zalesie – Szczytniki, Zespół Szkół nr 15, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.