facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Listopad 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Julianna Walker Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Finał 6 WFFM z gościnnym udziałem DIGIT ALL LOVE PDF Drukuj Email

Koncertem laureatów na scenie klubu muzycznego Strefa W-Z we Wrocławiu 1 grudnia 2008 r. zakończył się VI Wrocławski Festiwal Form Muzycznych organizowany przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Nagroda GRAND PRIX (w wysokości 4.000 PLN ) powędrowała w ręce zwycięzcy kategorii METAL - grupy SWAY z Poznania! Na scenie zagrali także THE RECYCLING CENTER z Krakowa; STARGUARDMUFFIN z Brzegu oraz Kolorystyka i Układ S.I z Wrocławia. Młodzi wykonawcy mieli także okazję posłuchać jak grają ci, którzy ich oceniali – zwieńczeniem festiwalu był bowiem występ zespołu Digit All Love.

W festiwalu udział brały młode zespoły skupione wokół nurtów rocka i metalu, hip-hopu oraz innych brzmień  (np. jazzu, bluesa, reggae, jungle), które dotąd nie  nagrały płyty wydanej przez wytwórnię fonograficzną.

Natalia Grosiak

Jury, w którym zasiadali muzycy związani zawodowo m.in. z grupą Digit All Love w składzie: Radosław Bednarz (gitarzysta basowy) oraz Natalia Grosiak (wokalistka), Wojciech Orszewski (gitarzysta), Michał Muszyński (perkusista), spośród 35 uczestników startujących w przesłuchaniach konkursowych (29-30 listopada 2008r.)  nagrodziło i wyróżniło najlepszych.

Radosław Bednarz

Największa rywalizacja konkursu rozegrała się w kategorii rock – bezkonkurencyjnym spośród 14 zespołów grających podczas przesłuchań okazał się  THE RECYCLING CENTER z Krakowa. Jury doceniło spójność wizerunku scenicznego zespołu ze stylem wykonywanej muzyki, umiejętność budowania show podczas występu, dojrzałość kompozytorską oraz  kreatywność wokalisty Michała Popławskiego w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Wyróżnienie otrzymał natomiast zespół LONDYN z Lublina - za interesujące kompozycje i teksty utworów, jurorzy zwrócili także uwagę na osobowość lidera – wokalisty i gitarzysty  Pawła Błędowskiego.

Pierwszą nagrodę w  kategorii METAL zdobył SWAY z Poznania. Jurorzy uhonorowali wysokie umiejętności techniczne zespołu, które  przekładały się na wypracowanie przez grupę indywidualnego stylu brzmienia na scenie. Docenili dojrzałość kompozytorską oraz charyzmę wokalisty Konrada Ściepko.  Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał wrocławski zespół !NSULT za precyzję wykonania skomplikowanych technicznie utworów, Michał Muszyński zwrócił uwagę na grę perkusisty Artura Konarskiego, która w  znaczący sposób miała wpływ na wyraz artystyczny  grupy.

W kategorii INNE najlepszym okazał się STARGUARDMUFFIN z Brzegu.  Grupa spodobała się jury z racji stylowego brzmienia reggae i ciekawych aranżacji prezentowanych utworów. Uwagę zwróciło dobre zgranie się zespołu oraz duża energia emanująca podczas występu ze sceny, jak i świetna sekcja rytmiczna (na perkusji grał Maciej Pilarz). Jurorzy wyróżnili w tej kategorii  zespół PROJECT  BORDEUX z Oleśnicy. Doceniony został artystyczny potencjał i indywidualność tej bardzo młodej grupy.
Zespoły - laureaci w kategoriach rock, metal, inne otrzymały nagrody w wysokości 3.500 PLN.

W kategorii HIP HOP jurorzy zdecydowali się podzielić nagrodę na dwa interesujące ich zdaniem zespoły. Ich uwagę wzbudziła KOLORYSTYKA z Wrocławia – ciekawą tematyką tekstów oraz umiejętnym wykorzystywaniem efektu zaskoczenia na scenie, jak i pomysłowością. Natomiast UKŁAD S.I. – także z Wrocławia nagrodę otrzymał za oryginalność podkładów oraz z racji zaprezentowania interesującej formy - zastosowania instrumentarium akustycznego.  Wyróżnienie w kategorii HIP HOP zdobył NONTOPERRR! z Wrocławia za bardzo dobrą dykcję.
Zespoły Kolorystyka oraz Układ S.I otrzymały nagrody w wysokości po 1.750 PLN .

">

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły