facebook

Światowid

Ważne

Zajęcia - zmiany

mały kompozytor
taniec arabski

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 
OK System już jest

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Grudzień 2022   »

PWśCPSN
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Julianna Willis Technology
Partnerzy

 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
 • Partnerzy ODT Światowid
Finał V Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych PDF Drukuj Email


 

Koncertem laureatów na scenie klubu muzycznego Przystanek 30 listopada zakończył się V Wrocławski Festiwal Form Muzycznych organizowany przez ODT Światowid. Jury, w którym zasiadali: przewodniczący Marek Raduli (gitarzysta, muzyk sesyjny, grał w zespołach Budka Suflera i Bajm; obecnie współpracuje m.in. z Krzysztofem Ścierańskim oraz współtworzy grupę PiR2),Wojciech Pilichowski (gitarzysta basowy, muzyk sesyjny - nagrał ponad 50 płyt m.in. we współpracy z Natalią Kukulską, Kasią Kowalską i Anną Marią Jopek, obecnie współtworzy grupę PiR2) i Artur Dominik (perkusista,  współpracował m. in. z Lechem Janerką, jest twórcą i liderem zespołu Chromosomos), wybrało laureatów i przyznało nagrody.

 

W kategoriach ROCK oraz INNE BRZMIENIA jury przyznało po dwa równorzędne I miejsca (zgodnie z regulaminem nagroda w wysokości 2 tys. złotych została w obu wypadkach podzielona na pół).

Najlepsze ZESPOŁY ROCKOWE (spośród 13 występujących) to Holden Avenue z Wrocławia oraz Manescape z Głogowa. Utwory zagrane w konkursie przez Holden Avenue reprezentowały styl rifowej muzyki punkrockowej, jury chwaliło ich zwartą formułę muzyczną czyli ciekawe aranżacje i dobre teksty, podkreślało wyrazistą osobowość artystyczną wokalisty – Mieszka Mateckiego oraz fakt, że na scenie grupa stanowiła dobrze zgrany kolektyw. Manescape dostał I nagrodę za styl uprawianego przez nich psychodelic rocka, doceniona została także charyzma wokalisty i gitarzysty zespołu zarazem - Daniela Paluszka. Wyróżnienie otrzymał zespół IMP z Wrocławia. Jury zwróciło uwagę na ciekawe zestawienia akustyczne w prezentowanych utworach oraz interesujące połączenia techniki  (gramofony - scratch) z muzyką rockową .

W kategorii INNE BRZMIENIA dwa równorzędne I miejsca otrzymały zespoły Feelin’żanka z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Rabastabarbar z Wrocławia. Zdaniem jury Feelin’żanka to formacja artystycznie gotowa do tego, by nagrać zawodową płytę – nagrodzeni zostali za absolutny profesjonalizm. Rabastabarbar ujął jury młodością, szczerością oraz sposobem nawiązywania kontaktu z publicznością.

Nagrodę specjalną (gitarę) dla najlepszego gitarzysty festiwalu otrzymał Michał Pawliszewski z grupy BF Projekt. Marek Raduli, uzasadniając jej przyznanie, określił tego młodego muzyka jako obdarzonego gitarowym zmysłem. Artur Dominik uznał natomiast Piotra Kubańskiego (także z BF Projekt) za najbardziej interesującego perkusistę, który pojawił się w tegorocznym konkursie. Juror podkreślał jego bardzo sprawne poruszanie się w nieparzystych podziałach rytmicznych, gra Piotra Kubańskiego miała wyraźny wpływ na wyraz artystyczny zespołu.


Nagrodzony ZESPÓŁ METALOWY V WFFM to Enblema z Sycowa – świetnie przygotowani i grający bardzo energetycznie, jury doceniło wyrazistą interpretację tekstu i styl wokalisty Marcina Kędzierskiego. Wyróżnienie otrzymała grupa Clon z Wrocławia, której wokalistka Agnieszka Niemczynowska zdobyła sympatię jury oryginalnością.

Wśród grup HIP-HOPOWYCH najlepszy okazał się zespół Rap-Te(a)m z Łodzi – nagrodzeni zostali za interesującą koncepcję muzyczną, prawdę i ekspresję przekazu, którym potrafili zainteresować zarówno jury jak i publiczność. Podobał się także Pryzmat Myśli (wyróżnienie) z racji zastosowania instrumentarium akustycznego.


W koncercie laureatów zaprezentowali się Enblema, Manescape, Rap-Te(a)m, Feelin’żanka, jako gwiazda zagrał zespół PiR2 (Pilichowski, Łosowski, Raduli)

 

V Wrocławski festiwal Form Muzycznych - reportaż Marcina Wiśniewskiego cz 1

V Wrocławski festiwal Form Muzycznych - reportaż Marcina Wiśniewskiego cz 2

 

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Własnoręcznie i z polotem!

zajęcia rękodzieła artystycznego w piątek o 17.15
wejściówka 30 zł

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 
Nowe zajęcia

taniec na obcasach
zajęcia dla Pań!
zapisy i informacje 
tel: 504546926

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione szkoły